REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Czystki w serwisie Netflix. Ponad 100 tytułów znika z platformy

5 stycznia z oferty serwisu streamingowego zniknie prawie 150 filmów. Wśród nich znajdują się pozycje powszechnie docenione przez fanów i krytyków. To ostatni dzwonek, by zobaczyć te tytuły w Netfliksie.

02.01.2018
17:30
Netflix - filmy, które znikną 5 stycznia 2018
REKLAMA
REKLAMA

W 2017 roku oferta serwisu poszerzyła się o wiele ciekawych filmów, w tym kilka udanych produkcji oryginalnych. I choć te są oczkiem w głowie i główną kartą przetargową platformy, to istotną część jej katalogu stanowią dzieła licencjonowane. Te jednak muszą co jakiś czas znikać. Powodem jest najczęściej wygaśnięcie umowy z dystrybutorem danego obrazu.

Pod koniec zeszłego roku z Netfliksa zniknęło 60 pozycji. W piątek do listy dołączą kolejne 144 produkcje.

Filmy, które w weekend znikną z serwisu Netflix

Władca Pierścieni

Wojska Saurona zagrażają wszystkim rasom Śródziemia. Losy świata leżą w rękach hobbita, który razem z przyjaciółmi wyrusza w niemalże samobójczą misję zniszczenia mistycznego pierścienia. Fantastyczne, obfitujące w efekty specjalne widowisko nagrodzono łącznie siedemnastoma Oscarami. W tym tygodniu pożegnamy całą trylogię Petera Jacksona.

Batman

Jeden z najsłynniejszych superbohaterów wszechczasów pojawił się już w dziewięciu filmach z trzech serii, nie licząc seriali i produkcji animowanych. Historia Bruce’a Wayne’a zawsze cieszyła się powodzeniem wśród widzów, niezależnie który z pięciu dotychczasowych aktorów wcielał się w główną rolę. Z oferty znikną: Powrót Batmana, Batman Forever, Batman i Robin, Mroczny Rycerz oraz Mroczny Rycerz powstaje.

Filmy Stanleya Kubricka

Jeden z najważniejszych reżyserów XX wieku, którego dzieła zaliczane są do najlepszych w historii kinematografii. Dotychczas w Netfliksie mogliśmy oglądać wnętrze hotelu Overlook (Lśnienie), pranie mózgu Alexa DeLarge’a (Mechaniczna  pomarańcza), wojnę w Wietnamie (Full Metal Jacket) i antologię historii człowieka (2001: Odyseja kosmiczna). Od 5 stycznia żaden z tych tytułów nie będzie dostępny w ofercie serwisu.

Matrix

Haker Neo dowiaduje się, że otaczająca go rzeczywistość to jedynie stworzona w jego mózgu cybernetyczna iluzja. Tajemniczy Morfeusz oferuje mu możliwość przejścia do realnego świata. Muszą jednak zmierzyć się ze śmiercionośnymi maszynami, które zagrażają resztkom ludzkiej cywilizacji. To ostatni dzwonek na obejrzenie w Netfliksie trylogii Wachowskich.

Jedna z tych pozycji, których nie trzeba nikomu polecać ani przypominać. Tym filmem Quentin Tarantino trwale zapisał się w annałach światowego kina. Fabuła przedstawia splecione losy gangsterów Julesa i Vincenta, Mii, żony ich szefa, oraz boksera Butcha. Scenariusz nie zachowuje jednak ciągłości chronologicznej, serwując widzowi swego rodzaju puzzle.

Batman to nie jedyna postać z komiksów DC, której przygody kilkukrotnie przenoszono na ekrany. Dzieło Zacka Snydera prezentuje trzecie oblicze Supermana, rozpoczynając jednocześnie DC Extended Universe. Clark Kent odkrywa, skąd pochodzi i kim byli jego biologiczni rodzice. Aby bronić ukochanych, musi stawić czoła swojej własnej rasie.

Kultowy film Martina Scorsese, uznawany za jedno z najlepszych dzieł reżysera. Nastoletni Henry i Tommy trafiają pod skrzydła wpływowego gangstera. Szybko stają się bezwzględnymi mafiosami, którzy muszą łączyć brudną robotę z rodzinnym życiem. Wspaniałe kreacje aktorskie Roberta De Niro, Joe Pesciego i Raya Liotty.

Jeden z najlepszych filmów końca lat 90. i jeden z najgorzej przetłumaczonych na język polski tytułów w ogóle. Historia braci Vinyard, którzy przewodzą lokalnej społeczności rasistów i neonazistów. Derek, starszy z nich, trafia do więzienia za zabicie dwóch czarnoskórych włamywaczy. Odtąd jego charakter i poglądy zaczynają ulegać zmianie.

Kolejne dzieło Christophera Nolana, które znika z oferty Netfliksa. Technologia przyszłości pozwala na świadome przeżywanie snów. Dom Cobb stoi na czele szajki, która włamuje się do umysłów śpiących osób, by ukraść z nich sekrety lub zaszczepić sztuczną myśl. Dzięki swoim umiejętnościom bohater jest poszukiwany na całym świecie, co kosztowało go utratę rodziny. Dzięki nowemu zleceniu może odzyskać wszystko, co jest dla niego ważne.

Jeden z kilku filmów z Leonardo DiCaprio, które 5 stycznia zostaną usunięte z katalogu platformy. Aktor wciela się w Danny’ego Archera, południowoafrykańskiego przemytnika diamentów, który razem z granym przez Djimona Hounsou Solomonem chce odnaleźć cenny różowy kryształ. Tłem filmu jest tocząca się w latach 90. wojna domowa w Sierra Leone.

Aż poleje się krew

Film Paula Thomasa Andersona dobitnie pokazuje brutalne kulisy amerykańskiego snu. Daniel Plainview kupuje spore połacie ziemi w Kalifornii, gdzie właśnie odkryto ogromne złoża ropy naftowej. Inwestor zbija pokaźny majątek, co kosztuje go utratę człowieczeństwa. Genialna, nagrodzona Oscarem rola Daniela Day-Lewisa.

REKLAMA

Dodatkowo z Netfliksa znikną m. in.:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA