REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Netflix jest gotowy na nowe iPhone’y. Aktualizacja aplikacji wprowadza wsparcie dla HDR

HDR to współcześnie drugie obok 4K hasło, które napędza sprzedaż nowych wyświetlaczy. Szeroki zakres jasności wykorzystują również najnowsze smartfony Apple’a, to jest iPhone 8, iPhone 8 Plus oraz iPhone X. Właśnie z myślą o tych modelach Netflix dokonał ważnej aktualizacji aplikacji w App Store.

25.09.2017
15:39
warto zapłacić za netflix originals
REKLAMA
REKLAMA

Czy HDR robi różnicę? Zdecydowanie! W przeciwieństwie do wielu marketingowych sloganów, szeroki zakres jasności realnie wpływa na to, co widzimy i jak widzimy na ekranie. Wiedzą o tym zwłaszcza konsolowi gracze, którzy podłączają maszyny wykorzystujące High Dynamic Range do wielkich telewizorów obsługujących nowy standard obrazu.

Smartfony iPhone 8, iPhone 8 Plus oraz iPhone X również wykorzystują dobrodziejstwa HDR.

Netflix właśnie zaktualizował swoją aplikację w App Store, dodając wsparcie szerokiego zakresu jasności dla smartfonów Apple’a. Dotychczas treści HDR mogły być wyświetlane wyłącznie na aplikacjach Smart TV nowoczesnych telewizorów. Jestem ciekaw, jak to rozwiązanie spisze się na mniejszym wyświetlaczu dotykowego urządzenia. Niestety, wielu abonentów posiadających kompatybilne ekrany nie będzie w stanie tego sprawdzić, o ile nie zdecyduje się na ulepszenie planu subskrypcji.

REKLAMA

Obraz HDR, tak samo jak standard 4K, jest dostępny jedynie dla użytkowników korzystających z abonamentu Premium. Ten kosztuje w Polsce 52 zł na miesiąc. Inne dobrodziejstwa najdroższej subskrypcji to możliwość jednoczesnego oglądania treści na czterech urządzeniach, a także wsparcie pobierania plików offline dla czterech różnych sprzętów mobilnych. Gra warta świeczki, zwłaszcza jeśli mamy możliwość podziału kosztów razem z innymi domownikami.

Tytuły wspierające szeroki zakres jasności to na ten moment wyłącznie autorskie produkcie Netfliksa. W dodatku nie wszystkie. Oznaczenie HDR posiada m. in. Notatnik Śmierci, Daredevil, The Defenders, Iron Fist, Luke Cage, Marco Polo, Chef’s Table, Machina Wojenna, Jessica Jones, The OA, Okja oraz Glow.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA