REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. VOD
  5. Netflix

Netflix: te kody dadzą ci dostęp do zaawansowanych kategorii filmów i seriali

Serwis Netflix pełen jest filmów i seriali, które chętnie podpowie ci algorytm. Możesz jednak skorzystać ze specjalnych kodów i dotrzeć do tych treści, które cię interesują.

18.10.2021
7:45
netflix wyszukiwarka
REKLAMA

Netflix ma może ogromną bazę, ale nie zawsze łatwo jest znaleźć dokładnie to, czego się szuka. Te kody pomogą ci znaleźć dokładnie ten gatunek, którego potrzebujesz.

REKLAMA

Pod względem podziału filmów i seriali na kategorie, Netflix spisuje się co najwyżej przeciętnie. Nie ma żadnego problemu, o ile chcę wybrać pośród romansów, komedii, thrillerów czy filmów akcji. Schody zaczynają się wtedy, gdy szukamy czegoś znacznie bardziej skonkretyzowanego. Weźmy dla przykładu anime. Netflix nie posiada domyślnie takiej kategorii. Horrory klasy B? Zapomnijcie. Filmy wojenne? Nic z tych rzeczy.

Na całe szczęście przeciętna katalogizacja biblioteki na platformie Netflix jest łatwa do naprawienia.

Twórcy VoD stworzyli mnóstwo osobnych podkategorii. Problem polega na tym, że brakuje do nich bezpośredniego dojścia z poziomu oryginalnych, dedykowanych aplikacji. Zupełnie inaczej wygląda to podczas korzystania z dowolnej przeglądarki internetowej. W belce adresu wystarczy dopisać konkretny, czterocyfrowy kod do adresu, aby przenieść się do grupy jasno skatalogowanych produkcji.

logo-netflix class="wp-image-58124"

Tak oto wklejając w przeglądarkę http://www.netflix.com/browse/genre/8985, zyskujemy dostęp do katalogu filmów i seriali skoncentrowanych na sztukach walki. Wchodząc pod http://www.netflix.com/browse/genre/11881, możemy zobaczyć listę dostępnych animacji dla dorosłych. Adres http://www.netflix.com/browse/genre/10398, to filmy produkcji japońskiej, z kolei posługując się odnośnikiem http://www.netflix.com/browse/genre/13335, możecie zobaczyć wszystkie musicale.

Takich kategorii jest znacznie, znacznie więcej. Filmy z potworami, dokumenty o polityce, największe filmy nieanglojęzyczne, filmy edukacyjne dla dzieci, klasyka kina szpiegowskiego, najlepsze westerny, horrory o wampirach… jest tego cało mnóstwo.

REKLAMA

Aby zyskać dostęp do wszystkich zaawansowanych kategorii, wystarczy wejść pod TEN LINK.

Co świetne, zaawansowane kategorie filmowe zaprezentowane w formie odnośników do Netfliksa otwieranego w przeglądarce doskonale działają z polskimi kontami. Niestety, ze względu na ograniczoną bibliotekę produkcji na nasz kraj, niektóre z najbardziej konkretnych katalogów świecą kompletnymi pustkami.

Tekst opublikowano pierwotnie w styczniu 2016 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA