REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Netflix nie odpuszcza. Ramówka na czerwiec nie pozwala przerwać abonamentu

Kocham konkurencję, jest taka piękna. Dlatego też dziękuję ShowMaksowi, Amazonowi i reszcie za to, że w czerwcu znów będę musiał walczyć z uzależnieniem od Netfliksa. Bo zdecydowanie będzie co oglądać!

24.05.2017
19:00
Netflix na czerwiec: nowe filmy i seriale tworzą atrakcyjną ramówkę
REKLAMA
REKLAMA

Nowe sezony znakomitych seriali, zupełnie nowe produkcje, w tym filmy pełnometrażowe i dokumentalne. Nadal nie znalazłem czasu by obejrzeć wszystko to na Netfliksie, na co mam ochotę, a kolejka właśnie się wydłużyła. Otrzymałem bowiem wykaz nowości, jakie pojawią się w tej usłudze i już wiem, że będzie w niej dużo dobrego. A co konkretnie?

Orange Is the New Black (piąty sezon, premiera 09.06)

Nowy sezon Orange Is the New Black zmieni swoją formułę. Dotychczas śledziliśmy akcję rozciągniętą na kilka miesięcy, poprzetykaną retrospekcjami z życia wszystkich bohaterek produkcji. 5 sezon opowie o zaledwie trzech dniach z życia więźniarek. Ostatnia seria zakończyła się bardzo emocjonującym cliffhangerem i tragicznym wydarzeniem, którego skutki obejrzymy właśnie w nadchodzących odcinkach.

Flaked (drugi sezon, premiera 02.06)

Flaked przenosi nas do Venice, dzielnicy Los Angeles, gdzie mieszka główny bohater: Chip. Trzeźwy alkoholik, traktowany przez mieszkańców tego miejsca jak guru. Pierwszy sezon to ciekawa historia o zagubionych ludziach, niekoniecznie radzących sobie ze swoimi codziennymi sprawami, związkami i sobą samymi. Flaked to serial z ciekawym klimatem. Nieco odrealnionym, choć dotykającym zwykłej, szarej codzienności. Sennym i wakacyjnym, w sam raz na zbliżający się czerwiec.

The Ranch (część trzecia, premiera 16.06)

The Ranch to serial komediowy w konwencji sitcomu, który opowiada o rodzinie farmerów z Garrison, małego miasteczka w stanie Kolorado. Po kilkunastu latach w rodzinne strony wraca Colt Bennett, który opuścił je, próbując zrobić karierę jako futbolista, a także by uciec przed zrzędliwym i wiecznie niezadowolonym ojcem. Nigdy jednak nie udało mu się osiągnąć większych sukcesów w tym sporcie. Początkowo planuje zostać na ranczu jedynie przez kilka dni, wkrótce jednak decyduje się porzucić marzenia o sporcie i pomóc rodzinie. Dużo dobrego, pozbawionego wulgarności humoru i bardzo fajne postacie. Tego samego spodziewamy się po kontynuacji.

Gypsy (pierwszy sezon, premiera 30.06)

Twórczynią produkcji jest Lisa Rubin. Gypsy powstanie we współpracy z Universal Television. Rubin oprócz reżyserii zajęła się też produkcją serialu wraz z Lizą Chasain. Fabuła „Gyspy”, który będzie thrillerem psychologicznym, opowie o Jean Holoway, terapeutce, zawiązującej dziwne i bliskie relacje z rodziną i przyjaciółmi swoich pacjentów. Pierwszy sezon liczył będzie dziesięć odcinków.

Glow (pierwszy sezon, premiera 23.06)

To nowiutki komediodramat stworzony przez Liz Flahive i Carly Mensch. Opowiada o dość przedziwnym fenomenie lat osiemdziesiątych, jakim było GLOW, a wiec Georgeous Ladies of Wrestling. Innymi słowy, żeński odpowiednik pełnego udawania reżyserowanego spektaklu jakim jest amerykański wrestling. Pierwszy sezon ma się składać z dziesięciu odcinków. Zamieszkała w Los Angeles początkująca aktorka Ruth Wilder otrzymuje zaproszenie, wraz z 12 innymi kobietami, do wzięcia udziału w GLOW. Sam pomysł wydaje się na tyle absurdalny, że bez wątpienia sprawdzę jak udało się to zamienić w serial.

Okja (premiera 28.06)

Ten pełnometrażowy film opowie o niezwykłej więzi, jaka połączyła małą dziewczynkę oraz sztucznie wyhodowaną, przeznaczoną na ubój bestię. Okja to istota wyhodowana w fabrykach. Efekt manipulacji genami, który został stworzony tylko z jednego powodu – aby być najbardziej opłacalnym, łatwym w utrzymaniu, zasobnym w mięso tucznikiem na naszej planecie. Gdy bestia ucieka na wolność, mała dziewczynka odnajduje w niej świetnego kompana. Niestety, Okja zostaje jej odebrana, lecz główna bohaterka nie daje za wygraną. Film zostą wyreżyserowany przez Joon-Ho Bonga.

Counterpunch (premiera 16.06)

To film dokumentalny o trzech obiecujących bokserach amatorach, którzy próbują swoich sił w sporcie cieszącym się coraz mniejszą popularnością. Jak wygląda nowoczesna scena bokserska? Dlaczego nadal inspiruje i pociąga? Odpowiedzi na te pytania mam nadzieję znaleźć w tym dokumencie.

Gdy serwis internetowy Gawker opublikował sekstaśmę Hulka Hogana, ten zdecydował się pozwać jego wydawcę powołując się na swoje prawa do prywatności. Sprawę wygrał, doprowadzając w efekcie Gawkera do bankructwa. To jednak, rzekomo, tylko część historii związanej z upadkiem wydawnictwa. Film ma obnażyć zakulisowe awantury, spiski i próby kneblowania wolnej prasy. Gdzie leży granica między wolnością słowa a naruszaniem w złej woli cudzych interesów? Liczę na ciekawą polemikę.

Saving Banksy (premiera 02.06)

Banksy to najprawdopodobniej najbardziej znany graficiarz na świecie, wielokrotnie i chętnie określany mianem artysty. Dokument ten ma przedstawić historię tajemniczego autora przeróżnych graficznych manifestów a także tego jak początkowo był zwalczany przez instytucje zajmujące się sztuką i kulturą, które następnie wychodziły z siebie by – bezskutecznie – zyskać możliwość wystawiania jego dzieł. Co zrobisz, jak okaże się, że na twoim murze znajduje się „akt wandalizmu” wart milion dolarów? Niektórzy reagują w sposób nieobliczalny, a ten netfliksowy dokument ma przedstawić kilka skrajnych odpowiedzi na powyższe pytanie.

Gringo: The Dangerous Life of John McAfee (premiera 01.06)

Zarobił miliony na z pewnością znanym Czytelnikom Spider’s Web oprogramowaniu antywirusowym. Znany ze swojego uroku i inteligencji. I, zdaniem wielu, w pewnym momencie zwariował. Przeprowadził się do Belize, gdzie zbudował swoją nową posiadłość której pilnują uzbrojeni strażnicy. Potem uciekł do Gwatemali by uniknąć śledczych wiążących go z morderstwem jego sąsiada. Kandydował na prezydenta Stanów Zjednoczonych i zakochał się w swojej medialnej popularności. Kim jest McAfee? Ten film rzekomo odpowie na wiele pytań.

REKLAMA

Warto również zwrócić uwagę na:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA