REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Widzowie długo czekali, a Netflix wprowadził. Ważna zmiana w serwisie dotyczy napisów

Wygląda na to, że subskrybenci Netfliksa nareszcie doczekali się opcji, którą wiele innych popularnych serwisów streamingowych oferuje od dawna. Lepiej późno, niż wcale - ważne, że gigant nie osiadł na laurach i wciąż jeszcze stara się reagować na potrzeby klientów. Tym razem chodzi o kwestię napisów. 

10.03.2023
9:45
netflix napisy zmiana filmy seriale
REKLAMA

Netflix zdecydował się zażegnać problem z czytelnością napisów w swoich produkcjach i wyjść naprzeciw tym, którym niemożność regulacji rozmiaru tekstu psuła (lub wręcz uniemożliwiała) komfortowy seans. W środę streamer ogłosił w pewnym sensie rewolucyjną dla siebie zmianę - bo choć techniczne aspekty Netfliksowego playera zostawiają całą konkurencję w tyle, wciąż pozostawał on jednym z niewielu, który nie pozwalał na modyfikację wyświetlanego w dolnej części ekranu tłumaczenia.

REKLAMA

Netflix umożliwi zmianę napisów w aplikacji na telewizory

Nowa funkcja umożliwi dostosowanie wyglądu napisów, czyli przekształcenie ich rozmiaru i stylu. Wszystko po to, by ułatwić czytanie i uprzyjemnić seans. Teraz oprócz domyślnego żółtego lub białego tekstu, serwis udostępnia nowe opcje regulacji, w tym takie z kontrastowym tłem: biały tekst bez tła, biały tekst na czarnym tle, żółty tekst na czarnym tle oraz czarny tekst na białym tle. Do tego aktualizacja rozróżni trzy rozmiary: mały, średni i duży.

REKLAMA

Odpalenie tej funkcji na telewizorach jest mile widziane - tym bardziej, że już w 2018 roku serwis informował, że 70 proc. jego treści jest konsumowanych za pośrednictwem TV. Popularność Smart TV i obsługujących aplikacje z urządzeń umożliwiających streaming mówi sama za siebie; obecnie na telewizory przypada mniej więcej trzy czwarte czasu spędzanego na oglądaniu filmów i seriali w serwisach VOD w skali globalnej. Disney+, HBO Max czy Amazon Primo Video od dawna oferują opcje personalizacji tekstu.

Dostosowanie napisów umożliwi wielu użytkownikom Netfliksa z ograniczeniami wzroku lub słuchu oraz zaburzeniami przetwarzania słuchowego dopasowanie wszystkiego do swoich wymagań. Zwiększenie przystępności lektury może również znacząco ułatwić koncentrację osobom z zaburzeniami poznawczymi lub łatwo się rozpraszającymi. To naprawdę dobra, oczekiwana przez wielu odbiorców zmiana - a udostępnianie tej aktualizacji już trwa.

Netflix - marzec
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA