REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Oglądanie filmów i seriali to strata czasu? Dzięki tej wtyczce do Chrome'a Netflix nauczy cię języków obcych

Chciałoby się poznać nowe języki, poszerzyć horyzonty, ale gdzie na to znaleźć czas i pieniądze? Lekcje są drogie, a doby nie starcza, aby porządnie się wyspać, a co dopiero ślęczeć nad podręcznikami i słówkami. Najlepiej łączyć przyjemne z pożytecznym i tu z pomocą przychodzą Chrome oraz Netflix.

12.02.2019
21:56
netflix Language Learning with Netflix chrome
REKLAMA
REKLAMA

Dzięki Davidowi Wilkinsonowi i firmie Ognjen Apic powstała wtyczka do przeglądarki Chrome o nazwie Language Learning with Netflix. Jest ona darmowa i umożliwia oglądanie filmów lub seriali z dwiema liniami napisów jednocześnie, dzięki czemu można wizualnie powiązać tłumaczenia z dialogami i nauczyć się nowego słownictwa. Do pobrania TUTAJ.

Najlepiej zobrazuje to poniższe wideo, wyjaśniające działanie wtyczki:

Language Learning with Netflix daje dostęp do tłumaczeń w kilkudziesięciu językach. Zarówno tych z Europy, Azji, a nawet Afryki.

Nauka angielskiego, włoskiego, niemieckiego, francuskiego czy bardziej egzotycznej mowy jest teraz na wyciągnięcie ręki. Twórcy, którzy już wcześniej eksperymentowali z tworzeniem własnego oprogramowania do nauki języków, zastrzegają jednak, że do niektórych z nich dostępna jest tylko ograniczona ilość materiałów edukacyjnych. Dotyczy to na przykład perskiego.

Narzędzie działa najlepiej jako dodatek dla osób, które mają już podstawową znajomość danego języka. Stworzono funkcję podświetlania słów i dopasowania poziomu do swoich umiejętności. Tym samym redukuje się liczba bardziej zaawansowanych wyrazów, aby poziom słownictwa był adekwatny do naszej wiedzy. Możemy zatem zaczynać od samych podstaw lub od razu wskoczyć na wyższy poziom i szlifować trudniejsze wyrażenia.

Najechanie kursorem na podświetlone słowo sprawi, że wyskoczy dodatkowe okno, w którym da się odtworzyć to, w jaki sposób należy je wymawiać. Można również przeskoczyć do kolejnej linijki napisów, wrócić lub zatrzymać. Stworzono nawet katalog do filmów i seriali, które są rekomendowane przy nauce danego języka.

A teraz łyżka dziegciu.

Udało mi się już bez przeszkód zainstalować wtyczkę, ale próba nauki języka spełzła na niczym. Poniższy komunikat ostudził mój zapał po kilku próbach korzystania z Language Learning with Netflix.

Language Learning with Netflix wtyczka
REKLAMA

Być może to chwilowe niedogodności techniczne. Tak czy inaczej - dziś poliglotą nie zostanę.

Wilkinson oraz Apic już zapowiedzieli, że planują rozszerzyć wtyczkę o nowe funkcje, aby jeszcze bardziej usprawnić swoje dzieło. Nie kryją się jednak z tym, że będą one dostępne tylko dla tych, którzy zdecydują się zapłacić za narzędzie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA