REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Netflix zamiast seksu. Czy serwisy streamingowe mogą wpływać negatywnie na nasze libido?

Problem wcale nie jest tak banalny, jak mogłoby się wydawać. Według nowych badań Netflix i inne serwisy streamingowe przyczyniają się mocno do zabijania naszych chęci na seks.

23.04.2019
20:41
Czy Netflix przyczynia się do zabijania naszych chęci na seks?
REKLAMA
REKLAMA

Pozornie problem sprawia wrażenie błahego. A jednak sytuacja jest całkiem poważna.

Najnowsze badanie przeprowadzone przez dziennik Wall Street Journal przyniosło zastanawiające dane – aż 25 proc. spośród próby 1000 badanych przyznało, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy odmówiło seksu, gdyż wolało oglądać filmy i seriale w streamingu.

Co więcej, w grupie wiekowej 18-38 lat odsetek wyniósł już aż 36 proc. Badacze wyraźnie wskazują także na rosnący problem z płodnością, mogący mieć swoje podłoże w sferze mentalnej.

Częścią winy za ten stan rzeczy obarczany jest Netflix. I trudno się dziwić. To w tej chwili największy serwis streamingowy świata (nie licząc YouTube’a), mający ok. 140 mln subskrybentów w ujęciu globalnym. Wpływ Netfliksa na nasz styl życia i konsumowania treści jest przeolbrzymi. Firma wydała jednak oświadczenie w związku z publikacją badań Wall Street Journal, w którym stwierdza:

Jesteśmy dumni z tego, że kształtujemy na nowo kulturę, ale przypisywanie trwającego od dekad spadku zainteresowania seksem jest poza zasięgiem naszych systemów dostarczania treści.

I rzeczywiście, pojawienie się Netfliksa na pewno dorzuciło swoją cegiełkę do tego niepokojącego problemu.

REKLAMA

Powodów można szukać w ogóle we wszystkich nowych mediach. Facebook, Instagram, smartfony i przede wszystkim sam internet są tymi, których należałoby winić za taki stan rzeczy. Pojawia się też pytanie, czy nasze zainteresowanie seksem nie było zbyt przecenianie przez badaczy.

Ale może czas pomyśleć nad delikatną aktualizacją słynnego hasła streamingowego giganta i zmienić je na „Netflix and sex”?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA