REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale

Netflix zapowiada nowe seriale. Serwis stawia na europejskie produkcje

Netflix jest nie do zatrzymania. Platforma zapowiedziała właśnie 10 nowych europejskich oryginalnych produkcji. 7 spośród nich to seriale.

18.04.2018
13:58
Netflix zapowiada nowe seriale. Serwis stawia na europejskie produkcje
REKLAMA
REKLAMA

W tym roku Netflix ma w swoich planach wypuścić ponad 100 oryginalnych europejskich produkcji, chcąc tym samym stać się bastionem rozrywki w Europie i nie tylko. Podczas konferencji w Rzymie, See What’s Next, platforma ogłosiła powstanie nowych tytułów. Spośród 10 zapowiedzianych produkcji aż 7 z nich to seriale.

Nowe seriale Netfliksa - co zobaczymy?

 class="wp-image-154998"

Pierwszy holenderski serial Netfliksa

Premiera serialu planowana jest na 2019 rok. Jego akcja będzie rozgrywać się w stolic Holandii, w Amsterdamie. Głównymi bohaterami będzie grupa studentów. Mają wszystko, czego tylko zapragną: młodość, pieniądze, seks, władzę... Przez przypadek otwierają portal prowadzący do demonicznego świata z czasów niderlandzkiego złotego wieku.

Mortel

To piąty z kolei oryginalny serial Netfliksa z Francji. Produkcja opowie o nastolatkach, których losy splotła nadprzyrodzona siła. Twórcą tytułu jest Frédéric Garcia, a za produkcję odpowiada Mandarin Television.

The Wave

To już trzeci oryginalny serial platformy z Niemiec. The Wave powstaje na podstawie filmowego hitu Fala, który inspirowany był prawdziwymi wydarzeniami. Za produkcję odpowiedzialna jest firma Rat Pack we współpracy z Sony Pictures Television Germany.

Luna Nera

Luna Nera to włoski serial Netfliksa. Produkcja przedstawi historię kobiety żyjącej w XVII-wiecznych Włoszech, którą oskarżono o czary. Twórczyniami serialu są Francesca Manieri, Laura Paolucci oraz Tiziana Trianę. Za produkcję odpowiada Fandango.

Dom z papieru - 3. sezon

Profesor powraca. Po wielkim sukcesie dwóch części Domu z papieru przyszedł czas na trzecią. Nowy sezon serialu pojawi się w 2019 roku. Nie mamy jeszcze szczegółów jego fabuły.

The English Game

The English Gamę to miniserial o historii piłki nożnej. Tytuł wyprodukuje firma 42, a za scenariusz odpowiadać będzie Julian Fellowes, twórca Downton Abbey. Produkcja będzie liczyć sześć odcinków.

Turn Up Charlie

Nowy brytyjski serial komediowy z Idrisem Elbą w roli głównej. Serial będzie miał osiem odcinków, a jego producentami wykonawczymi są Idris Elba oraz Gary Reich.

1983

Oczywiście oczekujemy pierwszej oryginalnej polskiej produkcji Netfliksa. Na konferencji w Rzymie pokazano już zwiastun produkcji, czekamy, aż będzie on dostępny dla wszystkich. Przypomnijmy, że za reżyserię odpowiadają Agnieszka Holland, Kasia Adamik oraz Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska. W obsadzie zobaczymy m.in. Andrzeja Chyrę, Michalinę Olszańską czy Roberta Więckiewicza.

A co poza tym?

 class="wp-image-154992"

Oprócz seriali Netflix zapowiedział również dwie nowe serie dokumentalne. Pierwsza z nich to serial oparty na historii jednej z najsłynniejszych nierozwiązanych spraw w historii Francji – zabójstwa Gregory’ego Villemina z 1984 roku. Producentem serialu będzie Elodie Polo Ackermann (Imagissime – Lagardère Studios), a showrunnerem – Gilles Marchand. Poza tym postanie także produkcja o tytule The Staircase. Tytuł przedstawi historię Michaela Petersona, autora kryminałów, oskarżonego o zabicie swojej żony, Kathleen. Kobietę znaleziono martwą u stóp schodów w ich domu. Sprawa przez 16 lat toczyła się w sądzie. Nowe odcinki pojawią się na platformie równolegle z odcinkami oryginalnego serialu dokumentalnego poświęconego tej sprawie. Za produkcję odpowiadać będą Matthieu Belghiti oraz zdobywca Oskara Jean-Xavier de Lestrade, który będzie także reżyserem serialu.

Nowe tytuły to nie wszystko.

Podczas konferencji dowiedzieliśmy także co nieco o trwających już produkcjach, na których kontynuacje czekamy a także o tych, które zostały już zapowiedziane jakiś czas temu.

Poinformowano, kiedy ruszają zdjęcia do 2. sezonu Dark. Ekipa spotka się na planie już 25 czerwca. Dowiedzieliśmy się także, kiedy w Netfliksie pojawi się 2. sezon serialu GLOW. Premiery możemy spodziewać się już 29 czerwca. W połowie tego roku w serwisie zadebiutuje serial Baby, włoska produkcja Netflix Original.

REKLAMA
 class="wp-image-154971"

Poza tym zapowiedziano także Génération Q. To najnowszy francuski serial komediowy wyreżyserowany przez Noémie Saglio. Premiera serialu planowana jest na drugą połowę 2018 roku. W obsadzie znajdzie się wiele młodych talentów, m.in.: ZitaHanrot (jako Elsa), Sabrina Ouazani (jako Charlotte), Joséphine Draï (jako Emilie), a także MarcRuchmann (jako Jules). W czerwcu tego roku rozpoczną się zdjęcia do serialu Osmosis. To oryginalny francuski serial science-fiction, do którego zdjęcia rozpoczną się w czerwcu 2018 roku. Pierwsze dwa odcinki wyreżyseruje Thomas Vincent (Wersal: prawo krwi, Tunel).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA