REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

„Przeklęta” Franka Millera i „Zenek” od dziś w serwisie Netflix

Już wkrótce początek weekendu, a to oznacza dawkę mocnych nowości na platformie Netflix. Piątkowa lista premier nie imponuje co prawda swoją długością, ale w tym wypadku jakość jest ważniejsza od ilości. Dzisiaj do serwisu dołączy bowiem wyczekiwane fantasy oparte na arturiańskich legendach, czyli „Przeklęta”.

17.07.2020
10:54
netflix piątek nowości
REKLAMA
REKLAMA

Sukces serialu „Wiedźmin” jednoznacznie pokazał szefom największego serwisu VOD, że inwestowanie w widowiska fantasy zdecydowanie się opłaca. Dlatego tego typu produkcji jest na platformie coraz więcej. Od dzisiaj możemy na Netflix Polska oglądać adaptację powieści Franka Millera i Toma Wheelera będącej feministyczną reinterpretacją legendy o Królu Arturze i Excaliburze. Co jeszcze trafiło do serwisu?

Netflix piątek nowości – filmy i seriale dostępne od 17 lipca:

Na ustach wszystkich

netflix piątek nowości class="wp-image-424543"
Foto: Kadr z serialu „Na ustach wszystkich”/Netflix

Nowy brazylijski serial „Na ustach wszystkich” wbrew swojemu tytułowi nie był przed premierą wyjątkowo reklamowany przez Netfliksa. Bardzo prawdopodobne jednak, że przyciągnie widzów swoją niezwykłą fabułą. Produkcja opowiada bowiem o dziwnej chorobie rozprzestrzeniającej się za pomocą pocałunków. Ofiarami padają najczęściej młodzi ludzie bawiący się w klubach, co sprawia, że blady strach pada na grupę głównych bohaterów. Nastolatkowie postanawiają znaleźć przyczynę epidemii.

Legendy arturiańskie przez wieki doczekały się licznych interpretacji i alternatywnych wersji literackich czy filmowych. W nowy hicie platformy Netflix główną bohaterką zostaje Pani Jeziora, czyli młoda Nimue. Dziewczyna musi uciekać wraz z Excaliburem przed atakami fanatycznych Czerwonych Paladynów i wraz z pomocą Artura dostarczyć legendarny oręż w ręce czarodzieja Merlina. Ten ma jednak swoje własne kłopoty.

Father Soldier Son

Oferta Netflix Polska na piątek jest tym razem dosyć skromna, ale całkiem zróżnicowana, dzięki premierze filmu dokumentalnego „Father Soldier Son”. Głównymi bohaterami opowieści są amerykański żołnierz ciężko ranny podczas misji w Afganistanie i jego rodzina. Na przestrzeni dziesięciu lat z ich życia twórcy dokumentu pokazują najlepsze i najtrudniejsze momenty z ich wspólnego życia i zadają pytania o amerykański patriotyzm, cenę poświęcenia oraz współczesną męskość.

Premiery Netflix Polska na początek weekendu:

REKLAMA
  • The 100: Sezon 7 – nowy odcinek
  • Na ustach wszystkich
  • Przeklęta
  • Father Soldier Son
  • Zenek
  • Wszystko dla mojej matki
  • Żelazny most

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA