REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD

Netflix odkrywa karty i ujawnia, kto zagra w musicalu „Pinocchio”. Nazwiska robią wrażenie!

Netflix ujawnił, kto zagra w filmie „Pinocchio”, czyli musicalowej animacji reżyserowanej przez nagrodzonego Oscarem Guillermo del Toro. W obsadzie znaleźli się m.in. Ewan McGregor, Christoph Waltz i Cate Blanchett.

20.08.2020
10:15
netflix pinocchio guillermo del toro obsada
REKLAMA
REKLAMA

„Pinocchio” to musical w animacji poklatkowej oparty na powieści Carlo Collodiego „Pinokio”. Słynna historia opowiadająca o losach drewnianego chłopca, powołanego do życia za sprawą magii przez starego i samotnego Gepetta, od lat inspiruje twórców. Jak poradzi sobie z nią Netflix?

Pinokio kontra faszyzm

Za reżyserię musicalu odpowiadają nagrodzony Oscarem Guillermo del Toro („Kształt wody”, „Labirynt fauna”) i Mark Gustafson („Fantastyczny Pan Lis”). Twórcy przenoszą klasyczną historię do Włoch rządzonych przez Mussoliniego. W atmosferze rodzącego się faszyzmu chłopiec będzie musiał zmierzyć się z miłością i buntem, a jednocześnie skonfrontować swoje własne pragnienia z oczekiwaniami ojca.

Za soundtrack odpowiadać będzie Alexandre Desplat (Oscary za „Kształt wody” i „Grand Budapest Hotel”), a wykorzystane w filmie kukiełki zostaną wykonane przez duet Mackinnon i Saunders („Gnijąca panna młoda”).

„Od lat marzyłem o realizacji tego projektu i wreszcie znalazłem do niego doskonałego partnera, jakim jest Netflix. Poświęciliśmy wiele czasu na dobranie doskonałej obsady i ekipy. Mieliśmy to szczęście, że Netflix bez mrugnięcia okiem wspierał wszystkie nasze działania. Wszyscy jesteśmy wielkimi pasjonatami animacji i uważamy, że za jej pomocą uda nam się opowiedzieć tę klasyczną historię w całkiem nowy sposób”

– mówi del Toro.

Netflix ujawnia obsadę — te nazwiska robią wrażenie

Dziś Netflix zdradził, kto zagra w nowym filmie del Toro. W tytułowej roli zobaczymy młodego aktora Gregory'ego Manna, a na planie partnerować mu będą same gwiazdy.

Ewan McGregor zagra świerszcza Cricketa, a David Bradley („Harry Potter”, „Gra o tron”) wcieli się w postać Geppetta. W pozostałych rolach wystąpią m.in.  Tilda Swinton („Suspiria”), Christoph Waltz („Django”), Finn Wolfhard („Stranger Things”),  Cate Blanchett („Aviator”), John Turturro („The Batman”), Ron Perlman („Nightmare Alley”), Tim Blake Nelson („Watchmen”) oraz Burn Gorman („Enola Holmes).

REKLAMA

„Pinocchio”: kiedy premiera?

Na razie jeszcze nie padła konkretna data premiery filmu. „Pinocchio”, o którego realizacji del Toro marzył już od dawna, zadebiutuje zarówno w kinach, jak i na Netfliksie. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się jesienią zeszłego roku, a prace produkcyjne trwają nieprzerwanie pomimo pandemii.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA