REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix podniósł ceny, ale tylko niektórym klientom. Sprawdź, jak płacić mniej

Użytkownicy subskrybujący Netflix za pośrednictwem Apple Store są informowani, że już niedługo koszt abonamentu opłacający z karty podpiętej do Apple ID się zwiększy. I to do poziomu, który czyni go nieopłacalnym.

01.12.2017
20:51
dlaczego warto płacić za netflix
REKLAMA
REKLAMA

Netflix można opłacać na kilka sposobów. Po założeniu konta przez przeglądarkę internetową można podać na stronie dane swojej karty płatniczej. W swojej ofercie Netfliksa mają również operatorzy. Posiadacze urządzeń Apple’a mogą z kolei opłacać abonament bezpośrednio przez Apple ID.

 class="wp-image-113082"
Netflix - aktualne ceny na stronie internetowej

Netflix w App Storze był tańszy niż na stronie internetowej.

Apple nie pozwala aplikacjom na stosowanie własnych mechanizmów płatności w aplikacjach na iPhone’y i iPady. Opłacanie usług w modelu subskrypcyjnym możliwe jest tylko za pośrednictwem Apple ID. To wygodne rozwiązanie, ale usługodawca musi oddać Apple’owi aż 30 proc. kwoty pobieranej od użytkowników.

Po zmianie cen w App Storze z euro na złotówki cennik subskrypcji uruchamianej z iPhone’a lub iPada był mimo to lepszy niż na stronie internetowej, gdzie obecnie za pakiet Netflix 1 Ekran płaci się 34 zł, pakiet Netflix 2 ekrany z HD kosztuje 43 zł, a plan 4 ekrany z 4K kosztuje 52 zł za miesiąc.

netflix stary cennik iphone class="wp-image-113088"
Stary cennik w App Storze

Z początku, i to nie licząc drobnego błędu, gdy po zmianie walut Netflix przez chwilę kosztował 19,99 zł miesięcznie, za poszczególne abonamenty sprzedawane z poziomu aplikacji. Serwis streamingowy pobierał wtedy odpowiednio 29,99 zł, 34,99 zł i 44,99 zł. Te ceny zniknęły już jakiś czas temu.

Aktualny cennik abonamentów Netflix w App Store wygląda inaczej.

Obecnie za pakiet podstawowy z poziomu aplikacji płaci się 34,99 zł, za plan standardowy 42,99 zł, a Netflix Premium ze wsparciem dla 4K kosztuje 52,99 zł. Do tej pory jednak, jeśli użytkownicy rozpoczęli subskrypcję przy poprzednim cenniku, mogli z niej dalej korzystać.

netflix podwyżka cen class="wp-image-113085"
Informacja o podwyżce cen za abonament

Dzisiaj zgłosił się do nas czytelnik, który opłacał do tej pory abonament Premium za 44,99 zł miesięcznie. Serwis poinformował go, że chociaż przy ostatniej podwyżce cen jego abonament został na niezmienionym poziomie, to od kolejnego miesiąca rozliczeniowego będzie płacił tyle, co nowi użytkownicy.

Nowe ceny są w dodatku nieco inne niż w przypadku usługi wykupowanej za pośrednictwem strony internetowej. W przypadku planu standardowego, wykupując dostęp do serwisu z poziomu iPhone’a lub iPada, użytkownik oszczędza grosz, ale plany podstawowy i premium są droższe o 99 groszy.

REKLAMA
netflix cennik grudzień 2017 iphone class="wp-image-113079"
Aktualny cennik abonamentów dla użytkowników iPhone’ów i iPadów

Nie są to duże kwoty, ale jak ktoś wcześniej opłacał Netflix z poziomu iPhone’a, by mieć tańszy abonament, to teraz w przypadku planu Podstawowego i Premium, by płacić najmniej, jak się tylko da, musi zmienić sposób rozliczania się za dostęp do usługi.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA