REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

Netflix zmienia zasady gry. Z polskiej biblioteki skorzystamy w całej Europie

Na mocy nowych przepisów dostawcy cyfrowych treści będą musieli oferować swoim klientom ich lokalną bibliotekę podczas podróży zagranicznych. Wiemy już, jak zmieni się sposób korzystania za granicą z serwisu Netflix.

21.03.2018
18:09
netflix polska biblioteka za granicą
REKLAMA
REKLAMA

Unia Europejska wzięła się na poważnie za znoszenie wirtualnych granic. W minionym roku nowe przepisy zmusiły operatorów telefonii komórkowej do respektowania zasady roam like at home, dzięki czemu możemy cieszyć się roamingiem bez dodatkowych opłat.

W tym roku podobna rewolucja czeka serwisy streamingowe i sklepy sprzedające cyfrowe dobra. W ramach walki z blokadami regionalnymi Unia Europejska wymaga od dostawców treści, by nie blokowali swoim klientom dostępu do biblioteki i opłaconych produktów, gdy tylko przekroczą granicę.

Początek końca blokad regionalnych w Unii Europejskiej.

Dzisiaj blokady regionalne mocno dają się we znaki. Wystarczy wyjechać na urlop, by stracić dostęp do wielu serwisów VOD. Biblioteki usług streamingowych zostają podmienione na ich lokalne odpowiedniki, co często skutkuje brakiem dostępu do części materiałów, z których można skorzystać w naszym kraju.

Przepisy się jednak zmieniają, a dostawcy treści będą musieli się do nich dostosować. WP Pilot już teraz wyszedł przed szereg i w myśl nowych regulacji udostępnił polską telewizję online w Unii Europejskiej. Trzeba tylko udowodnić, że jest się mieszkańcem Polski.

Z kolei na grupie użytkowników Netfliksa na Facebooku, kilka dni temu zaczęła krążyć informacja, jakoby od 1 kwietnia miał zmienić się sposób korzystania z serwisu Netflix poza granicami kraju, w którym został wykupiony dostęp do usługi.

Za źródło informacji zostało wskazane Centrum Pomocy.

Od 1 kwietnia będzie taka możliwość, aby użytkownik miał dostęp do swojego katalogu. Chodzi głównie o abonentów w UE ,w trakcie podróży pomiędzy państwami. Będzie to możliwe logując się w innym kraju ze swojego konta zakupionego w PL, będzie można korzystać ze swojej bazy “domowej”- polskiej. - Informację tę przekazała pani konsultantka z działu kontaktu z widzami z Centrum pomocy - Netflixa. - treść wiadomości z grupy zrzeszającej użytkowników serwisu na portalu Facebook

Okazuje się, że to nie żart na Prima Aprilis, ani żaden inny fake news. Skontaktowałem się z przedstawicielami serwisu Netflix w naszym kraju. Potwierdzili, że nowe zasady faktycznie wejdą w życie już w kwietniu. Daje nam to pewien pogląd na to, w jaki sposób nowy system będzie funkcjonował.

Netflix potwierdza nieoficjalne doniesienia.

Podróżujący użytkownicy platformy Netflix, mogą obecnie korzystać z biblioteki treści oferowanej w kraju, na terenie którego przebywają. W związku z wchodzącym w życie Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE), Europejscy abonenci Netflix, którzy podróżują między państwami członkowskimi Unii będą mogli, przez określony czas, oglądać treści dostępne także w ramach rodzimej biblioteki - oświadczenie przekazane nam przez biuro prasowe Netflix Polska

Nowe przepisy powstały przede wszystkim z myślą o osobach przebywających w podróży, a nie Polakach na emigracji, którzy chcieliby oglądać w Anglii czy Niemczech filmy z polskimi napisami.

REKLAMA

Z oświadczenia wynika, że nie będzie możliwości wykupienia dostępu do Netfliksa w Polsce i dowolnego korzystania z polskiej biblioteki w innym kraju. Jestem niezmiernie ciekaw, jak długi będzie ten „określony czas”.

Strzelam, że taki okres nie będzie dłuższy niż miesiąc, skoro zwykle na urlop wyjeżdża się na tydzień lub dwa. Dalsze szczegóły nowych zasad poznamy zapewne już niedługo, bo zmiana powinna wejść w życie z dniem 1 kwietnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA