REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Bagiński + Wiedźmin + Netflix = <3

Tak, stało się! Netflix w końcu z impetem wkroczył na nasz rynek. Powstaje serial na podstawie książek o Wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Wyprodukuje go oczywiście Netflix, a jednym z reżyserów będzie Tomasz Bagiński związany z Platige Image.

17.05.2017
12:40
Netflix - eropejskie seriale
REKLAMA
REKLAMA

To się nazywa wiadomość dnia, ba - nawet roku! Od początku wkroczenia Netfliksa do Polski zastanawiałam się, kedy serwis VOD weźmie się za stworzenie czegoś na naszym polskim poletku. Trzeba było trochę czekać, ale informacja, która ujrzała dzisiaj światło dzienne, zwala z nóg. Z ramienia Netfliksa z udziałem polskich twórców powstanie serial, który przedstawi historię Wiedźmina i będzie adaptacją twórczości Andrzeja Sapkowskiego.

Produkcja zostanie nakręcona w języku angielskim.

– Andrzej Sapkowski stworzył bogaty i niezapomniany świat – z jednej strony pełen magii, a zarazem tak znajomy – mówi Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. seriali międzynarodowych – Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że będziemy mogli pokazać ten świat naszym użytkownikom.

Autor sagi o Wiedźminie, na którą składa się osiem tomów, cieszy się ze współpracy i jak sam powiedział:

– Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat. Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek.

Andrzej Sapkowski będzie współpracował z twórcami jako konsultant kreatywny, aby wspólnie stworzyć serial, który dobrze przedstawi świat znany z jego książek. Producentami wykonawczymi nowego tytułu Netflliksa zostali Sean Daniel (cykl filmów Mumia, serial The Expanse) i Jason Brown (The Expanse) partnerzy z firmy produkcyjnej Sean Daniel Company, a także Tomasz Bagiński (nominowany do Oscara za krótkometrażowy film animowany Katedra, nagrodzony BAFTĄ za Sztukę spadania, autor filmu Ambicja) i Jarosław Sawko (Sztuka spadania, Another Day of Life) z Platige Image, polskiego studia produkcyjnego, które specjalizuje się w tworzeniu efektów specjalnych.

REKLAMA

Pewne jest także, że Tomasz Bagiński wyreżyseruje co najmniej jeden odcinek serialu w każdym sezonie.

Na razie nie ma informacji, ile serii powstanie, kiedy będzie premiera pierwszego sezonu, ani jaki dokładnie tytuł będzie nosić nowy serial Netfliksa. Nowych informacji spodziewać możemy się pewnie za jakiś czas. Przyznam, że cholernie nie mogę się doczekać!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA