REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale /
  4. YouTube /
  5. VOD

Oglądaj produkcje dokumentalne Netfliksa za darmo. Platforma udostępnia filmy na YouTubie

Gratka dla miłośników filmów dokumentalnych, którzy nie są użytkownikami Netfliksa. Platforma na swoim kanale w serwisie YouTube udostępniła 34 filmów dokumentalnych własnej produkcji.

20.04.2020
12:47
netflix produkcje dokumentalne
REKLAMA
REKLAMA

Netflix ma w swojej bibliotece sporo interesujących produkcji dokumentalnych. Wystarczy wspomnieć choćby o swego czasu głośnej serii „Nasza planeta”, w której jednym z narratorów jest David Attenborough. Kilka dni temu na youtube'owym kanale Netfliksa pojawiło się kilkadziesiąt filmów dokumentalnych, w tym odcinki „Naszej planety”. Możecie je obejrzeć za darmo. Szkopuł jest taki, że produkcje dostępne są tylko w języku angielskim. Napisy w innych językach mają pojawić się na kanale, nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.

Netflix udostępnieniem swoich dokumentów wspiera domową edukację.

Oprócz przyrodnicnej serii opowiadanej przez Attenborough, na kanale znalazły się też produkcje takie jak „Wyjaśniamy”, która podejmują m.in. tematy ekonomiczne i społeczne, czy cykl „Abstrakt: Sztuka designu”.

Najmocniejszym punktem zestawu udostępnionego na YT jest z pewnością „Nasza planeta”. Twórcy do udziału w projekcie oprócz Davida Attenborough zaprosili także Salmę Hayek i Penélope Cruz. Produkcję chwalono m.in. za przepiękne zdjęcia i zwrócenie uwagi na palące problemy środowiska.

REKLAMA

Oglądając nową serię Netfliksa, „Nasza planeta”, chwilami możecie mieć poczucie deja vu. O ile znacie dokumentalne arcydzieła BBC, czyli „Planetę Ziemię” bądź „Błękitną planetę”. „Nasza planeta” ewidentnie podąża tymi samymi ścieżkami oraz sposobem narracji. Zresztą, już sam udział sir Davida Attenborough jako narratora oraz ekipy wyżej wymienionych serii wskazuje na to, że „Nasza planeta” jest swoistym duchowym i formalnym bliskim krewnym kultowych produkcji BBC - pisał o produkcji Przemysław Dobrzyński.

Wybrane produkcje dokumentalne Netfliksa możecie obejrzeć za darmo na YouTubie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA