REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Oto pierwsza w pełni polska produkcja odcinkowa w Netfliksie

Próżno szukać w Netfliksie treści stworzonych w Polsce, przez polskich filmowców i producentów. To nareszcie zaczyna się zmieniać. Na platformie VoD jakiś czas temu wylądowała pierwsza rodzima produkcja odcinkowa.

30.09.2016
9:43
Oto pierwsza w pełni polska produkcja odcinkowa w Netfliksie
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszą polską produkcją odcinkową na platformie Netflix jest seria "Sensacje XX wieku".

Doskonale znany program prowadzony przez Bogusława Wołoszańskiego pojawił się w Netfliksie z pełnym polskim opisem. "Sensacje XX wieku" zostały oznaczone jako produkcja od 13 lat, z polskim dźwiękiem, ale bez jakichkolwiek napisów.

Z jakiegoś powodu, najprawdopodobniej przez krajowe licencje, na platformie VoD znajduje się jedynie 3 sezon telewizyjnej produkcji, składający się na 10 odcinków, w tym kluczową mini-serię „Enigma”.

zrzut-ekranu-2016-09-30-o-01-07-11 class="wp-image-74760"
REKLAMA

Mam nadzieję, że to dopiero początek trendu i wraz z następnymi miesiącami Netflix zapełni się kolejnymi polskimi serialami. „Światowi według Kiepskich” raczej podziękuję, ale taki „Pitbull”  - ależ bym oglądał!

Warto dodać, że w polskim Netfliksie od jakiegoś czasu znajdują się również garstka polskich filmów pełnometrażowych, z "Generałem Nilem" na czele.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA