REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Netflix zamówił serial animowany o II wojnie światowej. Reżyserem produkcji The Liberator został Polak

Netflix dał zielone światło dla czteroczęściowej animowanej serii The Liberator o II wojnie światowej, opartej na książce Alexa Kershawa. W produkcję odcinków w roli reżysera zaangażowany jest Polak.

16.11.2018
10:12
netflix the liberator serial
REKLAMA
REKLAMA

Liberator będzie pierwszym projektem wyprodukowanym w Trioscope, nowej ulepszonej technologii hybrydowej animacji, która łączy najnowocześniejsze CGI z żywym aktorstwem. Pozwala to twórcom przekazać wizualną maestrię wypełnioną bogatymi detalami w sposób, który oddaje ludzkie emocje i dramat poważnej tematyki.

Pomysłodawcą tego rozwiązania, do spółki z L.C. Crowleyem z animatorskiego studia School of Humans, jest pochodzący z Warszawy Grzegorz Jonkajtys (Sin City, Labirynt Fauna, Zjawa). Twórca efektów komputerowych będzie też reżyserem odcinków.

Grzegorz Jonkajtys jest absolwentem Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, którą ukończył z dziekańskim wyróżnieniem w 1997 roku. Pracował już w studiu Platige Image oraz dla Cafe FX. Twórca ma już na koncie szereg własnych realizacji, były to jednak filmy krótkometrażowe, w tym Arka z 2007 roku, która zdobyła nominację do Złotej Palmy w konkursie na najlepszy film krótkometrażowy.

the liberator netflix class="wp-image-223028"

Na pokładzie jest także scenarzysta Szklanej Pułapki.

Jeb Stuart, bo o nim mowa, przełoży książkę Kershawa na potrzeby skryptu. Będzie to także jego powrót do świata szklanego ekranu, gdyż ostatnim projektem, przy którym maczał palce było jego Blood Done Sign My Name z 2010 roku.

REKLAMA

Całość opowie prawdziwą historię jednego z najkrwawszych i najbardziej dramatycznych marszów po zwycięstwo w czasie II wojny światowej. Zobaczymy drogę przez mękę oficera armii amerykańskiej Feliksa Sparksa i jego jednostki piechoty, walczącej przez ponad 500 dni, aby wyzwolić Europę z rąk okupanta. Podążymy za Sparksem i 157. pułkiem piechoty z Oklahomy, złożonym głównie z kowbojów, rdzennych Amerykanów i meksykańskich Amerykanów, przez będące pod inwazją Włochy, aż do momentu wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

Producentem wykonawczym serialu jest Alex Kershaw do spółki ze Stuartem. Nie wiadomo jeszcze, kiedy prace nad produkcją nabiorą tempa oraz kiedy możemy spodziewać się wylądowania serialu na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA