REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. VOD
  5. Netflix

„Gambit królowej” pobił w Polsce rekord „Domu z papieru”. Znamy wyniki Netflix TOP 10 za listopad

Oficjalnie pożegnaliśmy listopad 2020 roku, a to oznacza idealny moment na podsumowanie aktywności Polaków na platformie Netflix Polska. Które tytuły cieszyły się największym zainteresowaniem? Jak wiele z nich to filmy świąteczne? Dowiecie się tego z naszego tekstu.

02.12.2020
16:15
netflix top 10 gambit
REKLAMA
REKLAMA

Netflix aktualizuje swój ranking TOP 10 raz dziennie, ale większość użytkowników nie ma czasu ani możliwości sprawdzać za każdym razem, co nowego skusiło pozostałych widzów. Dlatego stworzyliśmy naszą serię podsumowującą wyniki popularności na przestrzeni poszczególnych tygodni i całego miesiąca. Co Polacy oglądali w listopadzie?

Netflix TOP 10 Polska – miesięczny ranking popularności:

„Dzieciak rządzi” to przykład filmowego uniwersum, które zdecydowanie nie zostało należycie docenione w momencie swojej premiery. Większość krytyków potraktowało produkcję jako typowy tytuł ze stajni DreamWorks Animation, ale najmłodsi widzowie absolutnie zakochali się w Szefie bobasie i jego biznesowych zagrywkach. Dlatego niedługo później powstała serialowa kontynuacja „Dzieciak rządzi: znowu w grze”. A młodzi widzowie Netfliksa przy okazji premiery każdego następnego sezonu zapewniają jej wysoką oglądalność.

Wynik: 41 punktów

9. Barbarzyńcy (awans o jedno miejsce)

„Barbarzyńcy” to jeden z dwóch tytułów, które utrzymały się w topce miesięcznej od października. Niemiecka produkcja opowiadająca fabularyzowaną historię o kulisach bitwy w Lesie Teutoburskim zdołała nawet awansować o jedną pozycję. Wysoka oglądalność serialu z pewnością przyczyniła się do podjęcia przez szefów Netfliksa decyzji o zamówieniu drugiego sezonu. Wyraźnie widać, że niemieckie seriale oryginalne w większości przypadków idealnie wpasowują się w gusta użytkowników serwisu.

Wynik: 47 punktów

Film „Zamiana z księżniczką 2” pojawił się na platformie Netflix pod sam koniec listopada, ale wzbudził na tyle duże zainteresowanie widzów, by zająć miejsce w miesięcznym zestawieniu. Zresztą widzowie ochoczo rzucili się też na 1. część serii, która powstała w 2018 roku i od dawna można było ją znaleźć w serwisie. Słowem: rozpoczął się sezon produkcji świątecznych na Netflix Polska. I widzowie to jak najbardziej odnotowali.

Wynik: 56 punktów

7. Bronx (nowość)

W trakcie tegorocznych wakacji można było odnieść wrażenie, że nowy model biznesowy Netfliksa zakłada tworzenie niemal wyłącznie filmów akcji, tak wiele z głośnych nowości należało do tego gatunku. Od tego czasu firma nieco przystopowała i dodała do swojej biblioteki również wiele innych dzieł, natomiast filmy akcji nadal cieszą się sporą popularnością wśród widzów. Potwierdza to wynik nowej francuskiej produkcji z Jeanem Reno pt. „Bronx”.

Wynik: 75 punktów

6. Prezenty z nieba (nowość)

Kolejnym tytułem nawiązującym do bożonarodzeniowego okresu na naszej liście są „Prezenty z nieba”. Polacy z dużą chęcią zabrali się za oglądanie tej optymistycznie nastawionej produkcji, która opowiada o pomagającym mniej zamożnym osobom pilocie samolotu pracującym dla amerykańskiej armii i jego spotkaniu z kierującą się żelaznymi zasadami asystentką pewnej kongresmenki.

Wynik: 78 punktów

5. Randki od święta (nowość)

Najwyższą lokatę spośród produkcji świątecznych w listopadzie zajął romantyczny film „Randki od święta”. Pomysł na fabułę produkcji wyreżyserowanej przez Johna Whitesella nie jest zbyt oryginalny, ale jego realizacja zebrała w większości ciepłe słowa od recenzentów i widzów. Wypada się z tego cieszyć, bo w grudniu czekają nas kolejne premiery okolicznościowych seriali i filmów. Dobrze wiedzieć, że niektóre z nich mają szansę trzymać poziom.

Wynik: 87 punktów

„Spongebob Film: Na ratunek” to najnowsza produkcja pełnometrażowa z bohaterami stworzonymi przez Stephena Hillenburga. Produkcja kręci się wokół zaginięcia ślimaka Gacusia i koncentruje się na przygodach Spongeboba oraz Patricka. Film został stworzony w technice grafiki komputerowej i łączy ją z postaciami realnych aktorów, czyli inaczej niż oryginalna animacja. Natomiast popularność samej postaci mieszkającej w Bikini Dolnym żółtej gąbki jest w stanie oprzeć się nawet takim zmianom stylu.

Wynik: 103 punkty

3. The Crown (nowość)

„The Crown” w teorii zapowiadała się jako bezwzględnie największy hit listopada na Netfliksie, ale ostatecznie 4. sezon serialu zdołał go wywindować „tylko” na najniższe miejsce podium. Nie ma jednak sensu traktować tego w kategoriach porażki, bo „The Crown” nadal jest ochoczo oglądane przez widzów na początku grudnia. I ten stan rzeczy zapewne nie ulegnie zmianie jeszcze przez jakiś czas.

Wynik: 140 punktów

2. Psi patrol (awans o trzy miejsca)

netflix top 10 polska class="wp-image-468214"

W październiku wydawało się, że „Psi patrol” zajął 5. miejsce w rankingu miesięcznym i wydawało się, że powoli traci na popularności. W jednym z tygodniowych tekstów głośno zastanawiałem się wręcz, czy w ogóle zobaczymy go w kolejnej odsłonie rankingu. Kolejne tygodnie pokazały mi jednak jak bardzo się myliłem. Przyczyniła się do tego premiera nowych odcinków 4. sezonu animacji. One napędziły zainteresowanie najmłodszych widzów na nowo.

Wynik: 141 punktów

1. Gambit królowej (nowość)

REKLAMA

Dla każdego, kto śledził na bieżąco wyniki Netflix TOP 10 nie mogło być żadnych wątpliwości co do tego, która produkcja zwycięży w listopadzie. „Gambit królowej” zmiażdżył konkurencję i osiągnął najlepszy wynik ze wszystkich tytułów odkąd Netflix zaczął ujawniać wyniki oglądalności. Miniserial z Marcinem Dorocińskim pobił nawet dotychczasowy rekord ustanowiony jeszcze w kwietniu przez „Dom z papieru”. Nic tylko gratulować wyniku.

Wynik: 281 punktów

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA