REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Netflix zrobi film o reprezentacji USA w piłce nożnej kobiet i mistrzostwach świata w 1999 roku

Netflix zakupił prawa do ekranizacji książki o reprezentacji USA w piłce nożnej kobiet, czyli drużynie, która w 1999 roku w widowiskowy sposób wygrała mistrzostwa świata. 

13.05.2020
12:09
Netflix szykuje film o kobiecej drużynie piłki nożnej.
REKLAMA
REKLAMA

Jest gorący, letni dzień w 1999 roku. Na stadionie znajduje się 93 tys. kibiców wspiera swoją ulubioną drużynę. Brandi Chastain strzela karnego chińskiej bramkarce i zaczyna szaleć. Ściąga koszulkę i daje wyraz swojej radości razem z całą damską reprezentacją Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej. Po tym wydarzeniu świat sportu miał zmienić się już na zawsze.

Netflix kupił prawa do ekranizacji książki o amerykańskiej reprezentacji piłki nożnej kobiet

Gol Chastain na kobiecych mistrzostwach świata w piłce nożnej zapewnił reprezentacji USA puchar w turnieju, ale to również dzięki niemu powołano piłkarską ligę kobiet Ameryki Północnej. Dodatkowo więcej osób zainteresowało się sportem w damskim wykonaniu. Historię drużyny opisał Jere Longman w „The Girls of Summer: The US Women’s Soccer Team and How It Changed The World”. Netflix właśnie kupił prawa do ekranizacji książki.

O zakupie poinformował wiceprezes Netfliksa Tendo Nagenda. Jednocześnie podzielił się własnymi wspomnieniami dotyczącymi wspomnianego na początku tekstu wydarzenia:

Jako wieloletni fan piłki nożnej, wciąż pamiętam ten przełomowy mecz na Unio Square. Kiedy jako nastolatek przeprowadziłem się do Ugandy, granie w piłkę nożną było najlepszym sposobem zawierania znajomości z rówieśnikami (nawet jeśli nasz piłki były zrobione z wysuszonych skórek bananowych). Podobnie działo się kiedy kiedy rzuciłem swoją pierwszą pracę w Los Angeles, aby odbyć w lecie uczyć się w szkole filmowej w Nowym Jorku w 1999 roku. Podczas dokumentacji i poszukiwania lokacji, wraz ze współpracownikami stanęliśmy przed barem, aby obejrzeć Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet. Patrzenie na amerykańską drużynę pozwoliło mi zapomnieć, że mam niewiele więcej niż marzenia. Ta drużyna, ten gol i niezapomniana reakcja Brandi Chastain - kiedy rozerwała koszulkę i w ekstazie padła na kolana - pozwoliły mi uwierzyć, że mogę zrobić wszystko i zrobić to po swojemu.

REKLAMA

Inne ekranizacje historii o amerykańskiej drużynie piłki nożnej kobiet

Historię kobiecej reprezentacji USA w piłce nożnej przedstawiło już HBO w dokumencie z 2005 roku „Dare to Dream: The Story of the U.S. Women’s Soccer Team”. Była to jednak historia całego projektu, a nie drużyny, na której skupiać będzie się fabuła pełnego metrażu Netfliksa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA