REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix będzie gadał ze swoimi klientami, jeśli tylko zainstalują WhatsAppa

Netflix szuka kolejnych sposobów na dzielenie się swoimi rekomendacjami. Niedługo boty firmy zaczną gadać z użytkownikami komunikatora WhatsApp.

29.12.2017
21:04
Netflix 100 filmów Monolith Films
REKLAMA
REKLAMA

Największy serwis wideo na żądanie na świecie słynie ze swoich rekomendacji. Do tej pory, by zapoznać się z propozycjami nowych filmów i seriali, trzeba było uruchomić Netfliksa. Jego twórcy postanowili wyjść naprzeciw potrzebom użytkowników i będą wysyłali im rekomendacje bezpośrednio do komunikatora.

Netflix i WhatsApp łączą siły.

Nowym partnerem Facebooka - w ramach programu Enterprise Solutions wykupionego przez portal Marka Zuckerberga komunikatora WhatsApp -  stał się Netflix. Nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie ta współpraca będzie wyglądać, ale ptaszki ćwierkają, że chodzi o spersonalizowane rekomendacje wysyłane prosto do skrzynki odbiorczej użytkownika w komunikatorze.

Program Enterprise Solutions rozwijany jest w Indiach, gdzie komunikator należący o Facebooka ma 200 mln użytkowników (globalna baza to 1,2 mld osób). Netflix nie jest pierwszym partnerem WhatsAppa. Już we wrześniu potwierdzono współpracę z serwisami BookMyShow, Ola i Oyo. Jeśli pilotażowy program się sprawdzi, to zapewne zostanie rozszerzone również na inne kraje.

Kończą się czasy, gdy komunikatory internetowe służyły tylko do rozmawiania ze znajomymi.

Powraca moda na boty, które stają się nieodłączną częścią komunikatorów internetowych. Testują je banki, które chcą pozwolić na sprawdzenie stanu konta SMS-em z emotką. Robią je też zwykli użytkownicy, a przykładem jest Transporteusz, który pozwala sprawdzić rozkład jazdy komunikacji miejskiej za pośrednictwem Messengera.

REKLAMA

Oczywiście boty w komunikatorze to pomysł stary jak internet. Starsi internauci z Polski z pewnością pamiętają Infobota w Gadu-Gadu. Teraz przeżywa jednak drugą młodość za sprawą oficjalnych API do nowoczesnych komunikatorów z setkami milionów użytkowników takich jak Messenger i właśnie WhatsApp.

Dla twórców komunikatorów boty to nowy sposób na to, by zmonetyzować usługi udostępniane bez żadnych opłat. Firmy, które chcą promować się za pośrednictwem komunikatorów, będą za to płacić ich twórcom. Jak dla mnie to świetna sprawa - być może dzięki temu unikniemy w komunikatorach nachalnych banerowych reklam.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA