REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix wyprodukuje "The Crown" - serial o królowej Elżbiecie II

Po kilku miesiącach starań, Netflix ogłosił wczoraj, że wszelkie formalności zostały dopięte i "The Crown" lada moment znajdzie się w fazie produkcji. Scenariusz serialu oparty będzie na sztuce teatralnej "The Audience" autorstwa Petera Morgana, z Helen Mirren w roli głównej. 

13.11.2014
10:22
Netflix wyprodukuje „The Crown” – serial o królowej Elżbiecie II
REKLAMA

Na razie zamówionych zostało 10 odcinków, które stanowić będą cały pierwszy sezon. Docelowo serii ma być kilka, ale ewentualne powstanie kontynuacji uzależnione jest od popularności serialu. Scenariusz "The Crown" napiszą Peter Morgan oraz Stephen Daldry - będzie on skupiony wokół postaci i rządów królowej Elżbiety II. Wedle założeń, każdy sezon to inny etap jej życia - pierwszy dotyczyć ma jej koronacji i początkowych miesięcy spędzonych na brytyjskim tronie, odsłaniając pełną intryg polityczną rywalizację o wpływy.

REKLAMA

Andy Harries, jeden z producentów serialu, powiedział, iż rządy królowej Elżbiety II przypadły na okres bezprecedensowych przemian. Przez pryzmat jej życia, scenarzyści "The Crown" chcą opowiedzieć o zmianach społecznych, kulturowych i politycznych, zachodzących w Wielkiej Brytanii. Wedle zapewnień Morgana, nie będzie to historia wyłącznie o rodzinie królewskiej, a o schyłku Imperium, końcu pewnej epoki i początku nowego porządku.

REKLAMA
The_Audience the crown

Elżbieta II jest dla Petera Morgana postacią nad wyraz inspirującą. Poza sztuką "The Audience", stworzył on także scenariusz do filmu "Królowa" z 2006 roku - w obu przypadkach w roli głównej wystąpiła Helen Mirren. Morgan uwielbia polityczne dramaty, jest scenarzystą m.in. bardzo głośnego "Frost/Nixon", za który otrzymał nominacje do Oscara i Złotych Globów. Niewątpliwie szykuje się więc kolejny mocny serial od Netfliksa. Premiera pierwszego sezonu zapowiedziana jest na rok 2016.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA