REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Nie lubisz festiwali? Żaden problem, są jeszcze inne okazje do wyszalenia się tego lata!

Dziś w Kostrzynie nad Odrą rozpoczyna się kolejny Przystanek Woodstock, w Dolinie Charlotty od dziś też Festiwal Legend Rocka, od jutra w Katowicach OFF Festival. Jest zatem gdzie szaleć. A jeśli wy jesteście z tych, którzy ulubionych artystów wolą oglądać w zadaszeniach, w bliskiej odległości i w pełnej krasie, to jeszcze tego lata kalendarzowego będziecie mogli poskakać na koncertach również w klubach i arenach.

02.08.2013
12:49
Nie lubisz festiwali? Żaden problem, są jeszcze inne okazje do wyszalenia się tego lata!
REKLAMA

GOJIRA – 8 sierpnia (Kraków – Kwadrat), 9 sierpnia (Warszawa – Stodoła)
gojira

Francuska ekipa miała do nas wpaść na koncert już w maju, by promować świeżo wtedy wydany nowy krążek „L'Enfant Sauvage”. Coś jednak wtedy poszło nie tak. Na szczęście w przyrodzie nic nie ginie, zatem Gojira w rekompensacie zagra u nas dwa razy. Zespół zakorzenił się na stałe w metalu bardziej progresywnym i z elementami groove, nawet bardziej przebojowego, ale to wciąż mocne granie. Przy „L’Enfant Sauvage” nie sposób powstrzymać się od tupania nóżką i klasycznego headbangingowania.
Bilety na koncert w Krakowie od 80 zł (w dzień koncertu 90), na koncert w stolicy za 77 zł.

REKLAMA

TRIVIUM – 10 sierpnia (Warszawa – Progresja), 11 sierpnia (Kraków – Kwadrat)
trivium

Wrzucamy do jednego worka metalcore spod znaku Hatebreed, dowalamy co nieco thrashu Slayerowo-Sepulturowego, i na odmianę wokal z Avenged Sevenfold. Wstrząsnąć mocno, a wyjdzie nam Trivium. Dekadę od wydania debiutanckiego albumu formacja łączy ze sobą wszystkie te elementy w niezłe melodic-metalowe kompozycje. Zespół na tych koncertach będzie wciąż promować album „In Waves” z 2011, ale już wiemy, że jego następca nazwany „Vengeance Falls” jest w trakcie powstawania. Kto wie, może w Polsce panowie zagrają już jakieś nowe numery? A na obu koncertach supportować panów będzie nasz rodzimy Frontside.
Bilety od 80 zł.

BAD RELIGION – 12 sierpnia (Warszawa – Stodoła)
bad religion

SGGW dało ciała z Ursynaliami, to już wiemy. Bad Religion, które również miało tam zagrać, postanowiło nie robić przykrości polskim fanom, i obiecało że wróci do nas jak najprędzej. Aż trudno uwierzyć, że będzie to dopiero ich trzecia wizyta w naszym kraju – a istnieją od 1980 roku! Zespół przyjedzie do nas na promowanie szesnastego albumu „True North”. Mimo że średnia wieku w zespole to niemal 50 lat (sic!), panowie wciąż dają czadu jak młodziaki, którymi byli wydając pierwsze EP i albumy i wciąż nagrywają utwory trwające po dwie minuty. Jeśli jest jakiś zespół punkowy, który się nimi nie inspirował, to znaczy, że nie jest warty uwagi.
Bilety od 79 zł.

SYSTEM OF A DOWN – 13 sierpnia (Łódź – Altas Arena)
soad

Tu raczej tego zespołu nie trzeba przedstawiać, ale doradzamy pośpiech. Bilety na (chyba) pierwszy występ tej legendarnej formacji Serja Tankiana w Polsce rozchodziły się w tempie ekspresowym. Nic dziwnego – wskażcie mi kogoś kto nie zna takich hitów jak „B.Y.O.B.”, „Lonely Day” czy niemal hymnowego już „Chop Suey!”. Aha, i niech rzuci kamień ten, który tego ostatniego nie śpiewał na modłę „Wake up qipoasxcbusfriqa wake up!”. Kiedy po albumie „Hypnotize” Serj zaczął sobie całkiem nieźle radzić solowo, a kontakty między członkami zespołu nie układały się najlepiej, można było wątpić w powrót formacji. Nowego materiału też prędko się pewnie nie doczekamy, ale kogo by to obchodziło. Grunt że panowie są razem, i będą trząść posadami aren i hal koncertowych!
Ostatnie bilety są dostępne od 165 zł.

ROGER WATERS: THE WALL LIVE – 20 sierpnia (Warszawa – Stadion Narodowy)
roger waters

O epickości i genialności albumu „The Wall” Pink Floyd zapisano już tony kartek i mnóstwo internetu. Roger Waters, współzałożyciel zespołu-legendy wystawiał ten album w formie widowiska artystyczno-wizualnego wiele razy (jak głoszą oficjalne dane – 192 razy dla łącznie ponad 3 miliona ludzi). Wcześniej „The Wall” wystawiono w halach wielkości Torwaru, teraz dzięki nowym technologiom nabiera wielkiego rozmachu: „Przerobiłem widowisko, aby móc je odegrać na zewnątrz, na wielkich stadionach. Jest naprawdę dobre. Jeszcze bardziej wzruszające, wciągające, dramatyczne i ekscytujące niż koncerty w halach. Musiałem przemyśleć całość pod kątem stadionów. Ten spektakl z szerokim, stadionowym murem nie mógł powstać 40 lat temu.” Jeśli chcecie usłyszeć największy chór „Another Brick In The Wall” w historii, to marsz na Narodowy. A tym chórem będziecie też wy.
Bilety na to widowisko od 149 zł.

REKLAMA

EMILIE AUTUMN – 1 września (Kraków – Kwadrat)
emilie autumn

A na samo pożegnanie lata proponujemy wam niecodzienne muzyczno-teatralne show w wykonaniu Emilie Autumn. Bardzo ekscentryczna amerykańska wokalistka i skrzypaczka ma u nas pokaźne grono fanów, grała w Polsce już nie raz i nie dwa. Emilie w swojej muzyce łączy elementy punk-cabaretu, rocka, industrialu i muzyki klasycznej, a sama to połączenie nazywa „victoriandustrial”. A na koncertach wokalistka wraz z grupą tancerek The Bloody Crumpets odwalają przedstawienie niczym striptizerki w Moulin Rouge na niezłym kwasie. I wszystko to okraszone muzyką Emilie pełną smutku, walki i śmierci – bo takie tematy dominują na najnowszym krążku wokalistki „Fight Like a Girl”.

Bilety od 65 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA