REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Nie żyje Antoni Gucwiński. Przez lata prowadził z żoną "Z kamerą wśród zwierząt"

Antoni Gucwiński zmarł w wieku 89 lat. Był dziennikarzem i autorem programów przyrodniczych, weterynarzem i wieloletnim dyrektorem ZOO we Wrocławiu. Informację o śmierci przekazał prezydent miasta Jacek Sutryk.

08.12.2021
13:07
antoni gucwinski nie zyje
REKLAMA

Antoni i Halina Gucwińscy prowadzili w telewizji popularne programy przyrodnicze. "Z kamerą wśród zwierząt" było emitowane na TVP przez 32 (!) lata. Długoletnią serią byli też "Przyjaciele z ZOO" pokazani w telewizji regionalnej. Są też autorami wielu artykułów i książek popularnonaukowych w tej tematyce.

REKLAMA

Antoni Gucwiński nie żyje. Miał 89 lat.

Antoni Gucwiński urodził się w Porębie Małej. Ukończył jako inżynier zootechnikę na krakowskiej Wyższej Szkole Rolniczej i zatrudnił się we wrocławskim zoo na stanowisku badawczym.

Pracując w ogrodzie zoologicznym, studiował i ukończył weterynarię na Akademii Rolniczej w tym samym mieście. W 2001 roku uczelnia przyznała mu doktorat honoris causa. Otrzymał też m.in. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Medal Włoskiej Akademii Nauk czy Order Uśmiechu.

REKLAMA

"Przykry dzień we Wrocławiu"- napisał prezydent Jacek Sutryk. Dodał, że program, który Antoni Gucwiński prowadził z żoną, "uczył nas wrażliwości wobec naszych 'braci mniejszych'. Będzie nam go ogromnie brakować" – zapewnił.

* zdjęcie główne: Fryta 73 / Wikipedia

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA