REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Muzyka
  4. YouTube /
  5. VOD
  6. Netflix /

Netflix i JIMEK połączyli siły w promocji filmu „Niebo o północy”. Noworoczny koncert muzyki z filmu jest dostępny za darmo

Film „Niebo o północy” okazał się jednym z największych hitów platformy Netflix Polska w grudniu zeszłego roku. Produkcja była mocno promowana w naszym kraju, czego zwieńczeniem okazał się koncert noworoczny wykonany przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia pod batutą Radzimira Dębskiego. Gdzie można obejrzeć to nagranie?

04.01.2021
11:24
niebo o północy jimek
REKLAMA
REKLAMA

„Niebo o północy” było ostatnią głośną premierą Netfliksa obok finałowego sezonu „Chilling Adventures of Sabrina” w minionym roku. Film wyreżyserowany przez George'a Clooneya nie zyskał przesadnie ciepłych reakcji ze strony krytyków (może się pochwalić wynikiem zaledwie 52 proc. na Rotten Tomatoes, a nasz recenzent również nie był pod wrażeniem), ale od premiery notuje dobre wyniki w rankingu Netflix TOP 10. Szefowie serwisu przewidzieli popularność produkcji w naszym kraju i właśnie Polskę wybrali na miejsce powstania noworocznego koncertu muzyki nagranej na potrzeby „Nieba o północy”.

Autorem ścieżki dźwiękowej do filmu Clooneya jest francuski kompozytor filmowy Alexandre Desplat, który ma na swoim koncie jedenaście nominacji do Oscarów i dwie statuetki za muzykę do filmów „Grand Budapest Hotel” i „Kształt wody”. Mowa więc o twórcy niezwykle docenianym oraz utworach niezwykle istotnych dla samego „Nieba o północy”, którego znaczna część odbywa się bez obecności jakichkolwiek dialogów.

Noworoczny koncert „Niebo o północy” dla serwisu Netflix zrobił popularny JIMEK.

Wydarzenia tego typu stanowią jedną z ulubionych rozrywek Polaków na początku roku, więc szefowie platformy dobrze wybrali kraj pod premierowe wykonanie muzyki Desplata na żywo. Trwający niemal pół godziny materiał powstał przy współudziale jednego z najpopularniejszych współczesnych kompozytorów pochodzących z naszego kraju, czyli Radzimira Dębskiego.

REKLAMA

Audiowizualny koncert pod jego batutą nagrała Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, a można go obejrzeć w całości w serwisie YouTube. Ponadto Netflix przygotował jeszcze jedną niespodziankę dla fanów filmu. Tuż po premierze omawianego wideo jego zapis dźwiękowy ma zostać wysłany w przestrzeń kosmiczną. Udział w tym przedsięwzięciu weźmie Centrum Nauki Kopernik.

Film „Niebo o północy” znajdziecie na platformie Netflix Polska.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA