REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nielegalni na antenie Canal+ już w przyszłym miesiącu. Jest też nowa zajawka

Nielegalni są jednym z najbardziej wyczekiwanych polskich seriali. Canal+ udowodnił już, że potrafi tworzyć znakomite oryginalne produkcje. Wszystko wskazuje na to, że i dla tej najnowszej warto będzie związać się z operatorem.

07.09.2018
15:07
nielegalni zajawka premiera
REKLAMA
REKLAMA

W Internecie właśnie pojawił się czwarty już materiał promocyjny serialu Nielegalni. 30-sekundowa zajawka jest najsłabszą z tych zaprezentowanych do tej pory. Prezentuje kilka luźno powiązanych ze sobą scen, nie dobranych najtrafniej – może to tylko ja, ale przesadzono ze Śmiertelną Powagą w tym materiale, przez co całość wydaje się być nieco przerysowana. Możemy jednak dzięki niej przyjrzeć się bliżej Agnieszce Grochowskiej w roli oficer Dębskiej.

Wierzę jednak w jakość tej produkcji. Nie tylko za sprawą poprzednich materiałów promocyjnych – mam w pamięci poprzednie autorskie produkcje Canal+, które okazały się zaskakująco dobre. Nie tylko jak na polskie warunki. Polecam też waszej lekturze naszą relację z planu serialu.

Nie tylko zajawka jest nowością. Co prawda nadal nie znamy dokładnej daty premiery serialu, jednak Canal+ poinformował nas, że pojawi się on w jego ofercie już w przyszłym miesiącu.

Zajawkę i przybliżoną datę premiery już znamy. Ale o czym właściwie opowie serial Nielegalni?

Nielegalni to osadzona w realiach współczesnych służb specjalnych adaptacja serii powieści Vincenta V. Severskiego. Jej fabuła opisuje międzynarodową działalność polskich służb specjalnych – w tym w Warszawie, Sztokholmie, Stambule i Mińsku. W głównego bohatera, Konrada Wolskiego, wcieli się Grzegorz Damięcki.

Wolski należy do wydziału Q, a więc elitarnej jednostki polskiego wywiadu. Historia zaczyna się, gdy funkcjonariusz przejmuje towar białoruskiego handlarza bronią. Dowiaduje się przy tym o planowanym w Szwecji zamachu terrorystycznym, w którym ma zostać użyta broń z sowieckiego arsenału. Wolski zleca zapobieżenie atakowi Travisowi, szpiegowi zakonspirowanemu w mińskim KGB. Białoruskie służby orientują się jednak, że ich podwładny to podwójny agent.

Z pomocą wyrusza mu Sara, oficer Agencji Wywiadu, która ma ewakuować kolegę z Mińska. Jednocześnie premier Polski pada ofiarą szantażu ze strony byłego generała KGB. Funkcjonariusze muszą więc nie tylko zapobiec zamachowi i uratować Travisa, ale także przechwycić materiały obciążające szefa rządu.

Kto odpowiada za serial Nielegalni?

W pozostałych rolach wystąpią Andrzej Seweryn, Sylwia Juszczak, Filip Pławiak, Agnieszka Grochowska, Adam Woronowicz czy Tomasz Schuchardt. Reżyserią serialu zajmą się Leszek Dawid (Jesteś bogiem) i Jan P. Matuszyński (Ostatnia rodzina).

REKLAMA

W ekipie realizatorskiej znaleźli się również operatorzy Piotr Sobociński jr i Kacper Fertacz, scenarzyści Maciej Kubicki (zarazem producent kreatywny i wykonawczy), Dorota Jankojć-Poddębniak i Bartosz Staszczyszyn. Vincent Severski aktywnie uczestniczył w procesie powstawania scenariuszy odcinków.

Serial jest rejestrowany w rozdzielczości 4K.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA