REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Nielimitowany YouTube na Dzień Matki. Wpuść starszych do Internetu

Kto dziś nie przegląda Internetu mobilnie? Nawet nasi rodzice i dziadkowie przekonują się, że przeglądanie sieci na smartfonie jest coraz wygodniejsze. Zresztą statystyki mówią same za siebie - Spider's Web jest przez ponad połowę użytkowników każdego dnia czytany właśnie na urządzeniach mobilnych.

26.05.2017
12:20
Nielimitowane wideo w T-Mobile
REKLAMA

Nie wyobrażam sobie nie mieć co miesiąc pakietu danych do wykorzystania w smartfonie. Zdarza się, że pracuję mobilnie, ale też... mobilnie oglądam różne serwisy. Sporo czasu poświęcam YouTube'owi, bo tu mogę obejrzeć nowe trailery filmów i serialów, teledyski czy śmieszne filmiki. Ale YouTube to nie tylko muzyka i zapowiedzi nowych produkcji. Jest sporo kanałów, które warto śledzić, bo możemy się z nich dowiedzieć ciekawych rzeczy albo nauczyć robić coś samemu.

REKLAMA

Dzisiaj Dzień Matki.

To jest ten dzień, w którym mama jest na pierwszym miejscu i jeśli naprawdę nie możemy się spotkać, zadzwońmy. Przypomnijmy, że kochamy. Kto wie, może Internet pomoże w nawiązaniu więzi? Przed wami kanały, które możecie obejrzeć wspólnie z mamą albo takie, które możecie jej polecić, by zrozumiała, co siedzi w waszych głowach.

To też opcja dla tych, którzy nie przygotowali się na dzisiaj i nie mają jeszcze gotowego prezentu dla mamy. Handimania, kanał, który możemy oglądać zarówno po polsku jak i po angielsku na pewno wam w tym pomoże. Znajdziecie tu materiały z działu DIY, czyli Do It Yourself, a więc takie, które pokażą wam, co sami możecie wykonać jako ozdobę do swojego domu czy właśnie podarunek dla drugiej osoby. Znajdą się tu też różne porady przydatne w codziennym życiu, np. w kuchni. No to szable w dłoń! Same kwiatki są chyba dość oklepane?

Nie wszystkim z telewizji, którzy przechodzą do Internetu, się udaje (zresztą tak samo jest i na odwrót). Ale Cezary Pazura to chlubny wyjątek. Aktor świetnie opowiada o swoim zawodzie i zabiera widzów w różne miejsca, np. do studia gdzie nagrywał dubbing. Przedstawia osoby ze świata filmu. Jednym słowem - potrafi zainteresować i... łączy pokolenia. Choć ty możesz znać Pazurę tylko z "13 Posterunku", bo rodzice nie pozwolili ci oglądać "Nic śmiesznego", to wiedz, że to aktor z bogatą filmografią. Postać Pazury może zainteresować twoją mamę. Na pewno prędzej niż goście, którzy nagrywają to jak grają w gry komputerowe (mimo że sam to oglądasz).

No dobra, to niby tylko śmieszkowy serial o licealistach, ale... wbrew pozorom może być świetną płaszczyzną, żeby porozumieć się z mamą i pokazać jej swój świat i swoje problemy. Te w tej produkcji, za którą odpowiadają m. in. goście z Abstrachuje TV, są przerysowane, ale dzięki temu też trafiają w punkt. Kto wie, może następnym razem mama cię zaskoczy i zapyta o ostatni odcinek? Lepiej bądź na bieżąco.

Teraz trochę bardziej na poważnie. Natalia Hatalska to kobieta, która w swoim instytucie zajmuje się prognozowaniem przyszłości oraz bada różne współczesne trendy społeczne. Serie jej filmów są bardzo ciekawe, ponieważ pokazuje zjawiska nowe, o których mogliśmy jeszcze nie słyszeć i tłumaczy na czym polegają, rozmawiając o tym z intrygującymi ludźmi. Jej reportaże to świetna robota. Dla waszych rodziców, z których część nie jest ze wszystkim tak na bieżąco jak wy, może to być tym bardziej interesujące.

To tylko jeden z wielu kanałów, z których możemy nauczyć się rysunku. Świetne jest to, że głównym tematem jest tworzenie trójwymiarowych prac i nauka tego, jak wykorzystać złudzenie optyczne. Po obejrzeniu serii filmów pewnie będziecie w stanie, wykorzystując poznane tu techniki, stworzyć coś autorskiego. Być może za rok sprezentujcie to swojej mamie albo wspólnie z nią spędzicie czas na rysowaniu.

Jeśli chcielibyście pozwolić swojej mamie wniknąć w świat młodych ludzi i pokazać jej, czym sami żyjecie, pokażcie jej kanał Włodka Markowicza. Nie byłam specjalną entuzjastką jego twórczości, ale nowa seria "On Air", która jest cyklem wywiadów z różnymi ludźmi, znanymi głównie z sieci, jest naprawdę ciekawa. Ale przygotujcie się na długie oglądanie - niektóre materiały trwają np. 2,5 godziny.

Ciekawostki i trudne odpowiedzi na proste pytania to specjalność kanału Emce. Ciekawie prowadzony, mający lekką formułę cykl filmów na pewno zainteresuje młodego jak i starszego widza. A przy okazji zawsze można się czegoś dowiedzieć. No, to masz już odpowiedź, dlaczego nie poprawiasz ocen na koniec roku, a oglądasz YouTube'a.

REKLAMA

Jeśli boisz się, że twoja mama zacznie nałogowo oglądać filmy na YouTubie (nie daj Boże urządzi sobie sesję z Włodkiem Markowiczem, trwającą kilka godzin, na twoim tablecie), to możesz łatwo to rozwiązać.

Za piątaka załatwisz w T-Mobile nielimitowany dostęp do wideo w różnych serwisach. Ty i twoja mama będziecie mogli oglądać różne treści w dowolnej ilości, nie martwiąc się tym, że pakiet mobilnego Internetu się zmniejszy. Możesz też wydać 15 złotych, a wtedy będziesz mógł bez limitu oglądać treści w jakości HD, co ma niebagatelne znaczenie, kiedy mamy np. abonament w Netfliksie i całkiem dobrego technicznie smartfona. Oferta dotyczy takich serwisów jak YouTube, ShowMax, Netflix, Player, TVP Sport, Chili Cinema, Vevo i VOD.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA