REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Nienawidzę cię Polsko. Czesław Śpiewa i Tomasz Knapik w oparach lat 90-tych

Czesław Mozil od wczoraj może już być wrogiem numer 1 środowisk prawicowych, teledysk do singla Nienawidzę cię Polsko pojawił się na YouTube. W klipie zobaczymy Roberta Gonerę, Birgittę Raaberg (Królestwo 1994), a w roli narratora usłyszymy Tomasza Knapika. Teledysk swoim klimatem - nawiązującym do filmów instruktażowych popularnych w latach 90-tych – idealne komponuje się z „antypatriotycznym” tekstem piosenki. Nienawidzę cię Polsko to jeden z lepszych polskich klipów, jakie pojawiły się w ostatnim czasie.

14.10.2014
10:31
Nienawidzę cię Polsko. Czesław Śpiewa i Tomasz Knapik w oparach lat 90-tych
REKLAMA

Nienawidzę cię Polsko jest singlem promującym najnowszy album zespołu Czesław Śpiewa - "Księga Emigrantów. Tom I". Za odważny tekst odpowiada Michał Zabłocki – współpracujący z Czesław Śpiewa przy Debiucie z 2008 roku – oraz sam lider zespołu, Czesław Mozil. Za mocnym i świetnym tekstem Nienawidzę cię Polsko stoi bardzo dobry aranż, refren natychmiastowo wpada w ucho i zostaje długo długo w pamięci.

REKLAMA

Tak dobry numer zasługiwał na równie dobry teledysk, dla tego do jego realizacji zatrudniono operator Barbarę Kaniewską i reżysera Madsa Nygaarda Hemmingsena. Cały klip nakręcono kamerą VHS, dodano głos Knapika i voilá, lata 90-te zmieszczone w 4 minutach. Zespół Czesław Śpiewa na najnowszym krążku dotyka problemów polskiej emigracji, która po latach braku kontaktu z ojczyzną stała się ksenofobiczną społecznością. Nienawidzę cię Polsko punktuje przywary Polaka za granicą, który stracił kontakt z rzeczywistością i patrzy na innych (również rodaków) z góry.  Mozil rzecz jasna generalizuje i przedstawia sprawę w przerysowany sposób, ale zapewne znajdą się tacy, którzy zobaczą w piosence antypolskie przesłanie i namawianie do nienawiści w stosunku do swojego kraju…

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA