REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. YouTube

Wiecie, że Nieprzygotowani wrócili do szkoły? Wciąż mają się dobrze

Nieprzygotowani wrócili z 2. sezonem i trzeba przyznać, że internetowy serial o licealistach wciąż ma się dobrze. To dość zaskakujące.

11.10.2017
21:49
nieprzygotowani
REKLAMA
REKLAMA

Kilka miesięcy temu postanowiłam w końcu obejrzeć serial sygnowany przez youtuberów z Abstrachuje.tv, Nieprzygotowani. Po premierze pierwszego odcinka jakoś zapomniałam o tej serii, zupełnie niesłusznie. Nieprzygotowani okazali się bowiem świetną rozrywką. Produkcja opowiada o nastolatkach, którzy właśnie zaczęli naukę w liceum.

Głównym bohaterem Nieprzygotowanych jest Berkowski, który, cóż, jest życiową niedorajdą i - jakby to powiedzieć - zwykłym frajerem.

Chłopak postanowił, że wraz z pierwszym dniem liceum wszystko się zmieni. I rzeczywiście, krok po kroczku, udaje mu się kształtować swoją nową i lepszą rzeczywistość, zdobywając paczkę przyjaciół. Oczywiście, pierwszy rok liceum nie jest dla niego i jego przyjaciół bezbolesny. Borykają się bowiem z typowymi dla okresu dojrzewania problemami - pierwszą miłością, zakochaniem nie w tej osobie, w której trzeba, zdradami, nauką i niezrozumieniem przez rodziców. Wszystko to podane jest w lekkiej i naprawdę zabawnej formie. Okazjonalnie w odcinkach biorą udział youtuberzy z ekipy Abstrachuje.

Nowe otwarcie Nieprzygotowanych poprzedził pełnometrażowy film o Berkosiu i jego przyjaciołach.

Ten jednak nie okazał się najlepszą produkcją, a tylko (a może aż) dodatkiem do serialu dla fanów internetowej serii. Nowa odsłona Nieprzygotowanych to nowy rok szkolny i... nowa szkoła, ale o tym przekonacie się sami. Nieprzygotowani opowiadają historię o tych samych osobach, ale sama produkcja zaczyna się trochę zmieniać. Na razie, co widać w dwóch pierwszych odcinkach 2. serii, twórcy zrezygnowali z rytmu, który wyznaczał pierwszy sezon, a więc odwołań do wszystkich świąt czy wydarzeń, jakie celebruje się w szkole itp. I w sumie bardzo dobrze, jeśli tak zostanie, bo dosłowna powtórka z rozrywki mogłaby być nudna.

Dostajemy zatem tych samych, nieco starszych bohaterów, którzy mają już więcej doświadczeń, w nowej sytuacji.

Podoba mi się zwłaszcza zakończenie pierwszego odcinka 2. serii, które pokazuje, że twórcy mają jakiś pomysł na ten sezon. Choć to w gruncie rzeczy amatorska produkcja, widać, że całość jest przemyślana. Mamy zarysowaną większą intrygę - Nieprzygotowani to nie są pojedyncze, śmieszne odcinki i skecze. To zabawny, internetowy serial, który jest lekkim przerywnikiem w ciągu dnia.

REKLAMA

Wspomniałam na początku, że jestem zaskoczona, iż Nieprzygotowani nie zdążyli mnie znudzić. Rzeczywiście, o ile wideo Abstrachuje.tv przestałam właściwie śledzić, bo miałam wrażenie, że format trochę się wyczerpał i filmy coraz mniej mnie śmieszyły, o tyle Nieprzygotowanych wciąż dobrze mi się ogląda.

Może to dziwne, ale fajnie jest wrócić po latach do szkoły.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA