REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Brakuje ci Making a Murderer? Sprawdź zwiastun serialu dokumentalnego Netfliksa, opartego na książce Johna Grishama

John Grisham to jedno z bardziej rozpoznawalnych nazwisk w świecie literackiego thrillera i kryminału. Nic dziwnego, że po jego prozę upomniał się w końcu Netflix. Serwis zaprezentował zwiastun Niewinnego człowieka.

03.12.2018
19:36
niewinny człowiek netflix john grisham
REKLAMA
REKLAMA

Będzie to serial dokumentalny, składający się z sześciu odcinków i stanowiący adaptację jedynej powieści non-fiction w dorobku pisarza. Całość opowie o dwóch sprawach morderstw popełnionych w mieście Ada w stanie Oklahomie w latach 80. XX wieku. Na jaw wychodzą nowe dowody, a wiele osób zaczyna zadawać sobie pytanie, czy w stan oskarżenia postawiono właściwych ludzi. Być może osoba lub osoby odpowiedzialne za zbrodnię wciąż są na wolności.

Niewinny człowiek - zwiastun serialu dokumentalnego:

Serial został wyreżyserowany przez Claya Tweela (Znalezione, nie kradzione, Gleason, Print the Legend). Na ekranie będziemy mogli obejrzeć wywiady z przyjaciółmi i członkami rodzin ofiar. W produkcji znalazły się także rozmowy z mieszkańcami Ady, prawnikami, dziennikarzami i innymi osobami zaangażowanymi w opisywane sprawy. Co więcej będziemy mogli również usłyszeć komentarze płynące z ust samego Johna Grishama, który tak w rozmowie z Hollywood Reporter mówi o nowej produkcji Netfliksa:

Niewinny człowiek jest porywający, fascynujący i ostatecznie tak samo poruszający jak książka. Chociaż dobrze znam tę historię, nie mogę się doczekać, aby ją obejrzeć.

Z kolei Clay Tweel powiedział:

Jako filmowiec często dochodzę do wniosku, że najlepsze historie to te, które sami sobie opowiadamy, ale zaskoczyło mnie to, w jakim stopniu idea ta przenika się również z systemem prawnym w sprawach karnych. Mam nadzieję, że po przeanalizowaniu tych starych przypadków widzowie zidentyfikują tkwiące w nich uprzedzenia.

REKLAMA

Twórcy obiecują, że możemy spodziewać się tony archiwalnych materiałów filmowych oraz zdjęć. Serial produkowany jest przez Maurę Anderson i Shannon Riggs. Producentami wykonawczymi są John Grisham, David Gernert, Tweel i Dinerstein.

Niewinny człowiek zadebiutuje w serwisie Netflix 14 grudnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA