REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Nightwish wraca do Polski! Ruszyła sprzedaż biletów

Na występ będziemy musieli czekać prawie rok. Bilety są już jednak w sprzedaży, a fani ciężkiego grania powinni się nimi zainteresować. Nightwish jest bowiem już legendą.

29.11.2017
16:54
Nightwish w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Nightwish to zespół, który nigdy specjalnie mi nie imponował, choć metal jest jedną z moich ulubionych form muzycznych. Szkoda, że nie mogę wam przytoczyć tu docinków, jakie wymieniałem z wydawcą, gdy ten poprosił mnie o poinformowanie was o tym koncercie. W Nightwishu nie odpowiada mi jednak głównie forma i estetyka. To, wyłączając subiektywne preferencje, jedna z najlepszych i najciekawszych kapel grających ciężką muzykę. A teraz ogłasza swój występ w Polsce.

Ten, zorganizowany przez Knock Out Productions, będzie miał miejsce 17 listopada 2018 roku w Krakowie, a konkretniej w Tauron Arena. Bilety od dziś są już dostępne w sprzedaży. Ceny, jak za tej rangi zespół, nie są wygórowane i wahają się, w zależności od rodzaju biletu, od 179 zł do 239 zł.

Czym jest Nightwish? Jeśli trzeba to komuś tłumaczyć...

Historia zespołu zaczęła się w 1996 roku w Finlandii. Wtedy to bowiem niejaki Tuomas Holopainen nagrał krótki materiał demo, którym przekonał wytwórnię muzyczną do podpisania z nim kontraktu i zapewnił formowanej przez siebie kapeli Nightwish budżet na początki egzystencji.

20 lat i ponad 2000 zagranych koncertów później, Nightwish może się już pochwalić ośmioma milionami sprzedanych płyt. To już prawdziwa legenda i jeden z najpopularniejszych metalowych wykonawców w Europie.

Nie bez przyczyny podaję tu krótki rys historyczny zespołu, bowiem jest on istotnym nawiązaniem do zapowiadanego koncertu. Nightwish świętuje 20-lecie swojego istnienia, dlatego też proponuje fanom kompilację best hits zawartą na dwóch płytach CD, która pojawi się w sprzedaży w marcu przyszłego roku. Trasa koncertowa, która obejmie też Polskę, to trasa promująca to wydawnictwo i świętowanie 20-letniej działalności zespołu.

To jednak nie oznacza, że grane będą tylko szlagiery. Fani mają się spodziewać niespodzianek na setliście.

The Decades: World Tour 2018 rozpocznie się w Ameryce Północnej w marcu 2018 roku.

Bilety są już dostępne w sprzedaży. Odradzam zwlekanie z decyzją na dotyczącą ich kupna, Nightwish to nadal jedna z popularniejszych gwiazd rocka i metalu, bilety w każdej chwili mogą zostać wyprzedane. Zwłaszcza, że organizator nie żąda od nas sprzedaży nerki, by móc sobie na nie pozwolić. Ceny biletów prezentują się następująco:

REKLAMA
Nightwish w Polsce class="wp-image-112558"

Pewnie się na tym koncercie nie spotkamy. Jeżeli jednak lubicie estetykę prezentowaną przez Nightwisha, zdecydowanie powinniście wziąć udział w tym wydarzeniu. Świetnie wypadają na żywo i są bardzo charyzmatyczni. Jestem przekonany, że to będzie bardzo dobry występ.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA