REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Norbi jednak nie przyniesie disco-polo do programu Jaka to melodia?

Wbrew wcześniejszym doniesieniom twórcy nowej odsłony programu Jaka to melodia?, pomimo zmian m.in. w repertuarze, nie planują wprowadzać do show muzyki disco-polo.

20.08.2018
16:46
norbi jaka to melodia
REKLAMA
REKLAMA

Dość nieoczekiwanie okazało się, że wraz z jesienną ramówką zmienia się program, który był niezmienny niemalże od samych swoich początków. Jaka to melodia?, oparty o format amerykańskiego show Name That Tune, był chyba jedynym stałym punktem tradycji w TVP obok Teleexpressu i Wiadomości. Jego pierwszy odcinek wyemitowano we wrześniu 1997 roku.

Od samego początku jego istnienia, czyli ponad 20 lat, program prowadził Robert Janowski. Sympatyczny aktor i piosenkarz był absolutnym ulubieńcem widowni w każdym wieku. Od kilku miesięcy jednak, po raz pierwszy w historii programu zaczęło robić się niespokojnie. Obecnym władzom Telewizji Polskiej nie było do końca po drodze z dotychczasową firmą produkującą show, czyli Media Corporation oraz z prowadzącym Robertem Janowskim.

I ostatecznie 17 sierpnia 2018 roku media dotarły do wiadomości, z których wynika, że Janowski pożegnał się z programem Jaka to Melodia?

Z początku na jego zastępstwo Telewizja Polska planowała obsadzić Halinkę Mlynkovą, która miała także odpowiadać za całą oprawę show. W ostatniej chwili Mlynkova jednak zrezygnowała, a na jej miejsce, choć to jeszcze niepotwierdzona przez TVP informacja, wskoczył medialny tygrys, doświadczony konferansjer, człowiek, który zjadł zęby na polskich mediach – Norbi. Znany z takich ponadczasowych szlagierów jak Kobiety są gorące i Chcemy bawić się raper (?) oraz osobowość telewizyjna wydaje się być idealnym zastępstwem za Janowskiego.

W nowej wersji Jaka to melodia? ma mieć zmienioną oprawę, scenografię oraz kompletnie odświeżony repertuar. Norbi ma w swoim zawodowym CV, obok tak karkołomnych wyczynów, jak prowadzenie programu telezakupowego Mango TV, program disco-polo Disco jazda, w którym rozmawiał z przedstawicielami tego gatunku jeżdżąc Fiatem 125p. W mediach zaczęto obawiać się, że przyniesie on do nowego programu muzykę disco-polo.

Jaka to melodia? zawsze była bliska muzyce masowej, ale przeważnie trzymała się raczej bliżej popu (nawet słabego) czy disco, nie schodząc poniżej pewnego poziomu. O ile programowi rzeczywiście przydałaby się trochę bardziej aktualna forma i zestaw piosenek, by zbliżyć go bardziej do współczesnego młodego widza, tak disco-polo niekoniecznie może okazać się dobrym ruchem.

Wygląda jednak na to, że wieści o tym, że Jaka to melodia? ma gościć w swoim repertuarze disco-polo okazały się mocno przesadzone.

W związku z całym zamieszaniem, Telewizja Polska wydała oświadczenie:

Pojawiające się w mediach informacje odnośnie programu Jaka to melodia są często plotkami mającymi zaszkodzić nowej odsłonie tego popularnego programu. Prawdopodobnie ich autorami są osoby, z którymi Telewizja Polska nie będzie kontynuować współpracy. TVP nie komentowała rozstania z dotychczasowym prowadzącym program panem Robertem Janowskim. Możemy jedynie stwierdzić, że z jego strony nie było woli współpracy. Pan Janowski nie zapoznał się z proponowanymi zmianami w programie więc nie rozumiemy skąd biorą się jego komentarze w tym zakresie. Wszelkie informacje o pojawieniu się w „JTM” utworów disco polo są nieprawdziwe i nie mają potwierdzenia w faktach. Producentem formatu jest Telewizja Polska - podwykonawcy mogą otrzymywać cząstkowe zlecenia na świadczenie pojedynczych usług na rzecz produkcji. Spekulacje na temat nowego prowadzącego program zostaną rozwiane podczas konferencji ramówkowej.

Na to z kolei na swoim profilu na Facebooku odpowiedział były już prowadzący Robert Janowski:

REKLAMA

Jesień za pasem, wiec pozostaje nam poczekać do września i przekonać się jak ostatecznie będzie wyglądać formuła Jaka to melodia?. Jedno jest pewne, już dawno w polskich mediach nie było takiego zamieszania wokół żadnego programu telewizyjnego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA