REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Ta książka podbiła świat, a teraz obejrzymy serial na jej podstawie. „Normalni ludzie” już w grudniu w HBO GO

Już niebawem na HBO i HBO GO zadebiutuje nowy serial oparty na bestsellerowej powieści autorstwa Sally Rooney. Serwis zdradził datę premiery i pokazał zwiastun produkcji.

05.11.2020
12:15
normalni ludzie serial hbo premiera
REKLAMA
REKLAMA

„Normalni ludzie” to serialowa adaptacja głośnej powieści Sally Rooney o tym samym tytule. HBO właśnie zdradziło, kiedy możemy spodziewać się premiery produkcji nominowanej do tegorocznych nagród Emmy.

normalni ludzie premiera
Fot. HBO/materiały prasowe

„Normalni ludzie”: o czym jest ta historia?

Głównymi bohaterami „Normalnych ludzi” są Marianne (Daisy Edgar-Jones) i Connell (Paul Mescal) — dwójka młodych ludzi, których na pozór różni wszystko: status społeczny i materialny, podejście do życia i wyznawane wartości, a których mimo to łączy młodzieńcza fascynacja. Bohaterowie chodzą do tej samej szkoły w niewielkiej miejscowości w zachodniej Irlandii. On jest lubianym przez rówieśników, dobrze zapowiadającym się sportowcem, ona — woli towarzystwo książek niż ludzi. W obawie przed reakcjami kolegów i koleżanek, nastolatkowie postanawiają trzymać w sekrecie łączące ich uczucie.

normalni ludzie premiera
Fot. HBO/materiały prasowe

Sally Rooney współautorką scenariusza

Oprócz Edgar-Jones („Wojna światów”) i Mescala, w serialu występują m.in. Sarah Greene („Dom grozy”, „Na poboczu”), Aislín McGuckin („Outlander”) i Desmond Eastwood („Krypton”, „Wikingowie”). Za reżyserię odpowiadają nominowany do Oscara Lenny Abrahamson („Pokój”) i Hettie Macdonald („Howards End”), którzy wyreżyserowali po 6 odcinków (serial składa się z 12 epizodów).

Za scenariusz z kolei odpowiedzialni są Sally Rooney, czyli autorka literackiego pierwowzoru, Alice Birch („Sukcesja”) oraz Mark O'Rowe („Temple”, „Sposób na gangstera”).

normalni ludzie premiera
Fot. HBO/materiały prasowe

„Normalni ludzie”: kiedy premiera na HBO?

Dwunastoodcinkowy serial w całości zadebiutuje na HBO GO 1 grudnia, a dwa tygodnie później, 14 grudnia, pierwszy odcinek zostanie wyemitowany na antenie stacji HBO. Do sieci trafił również zwiastun produkcji:

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA