REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Adaptacje książek Joego Hilla i Stephena Kinga tworzą wspólny świat. Potwierdził to serial „NOS4A2”

Pilotażowy odcinek serialu opartego na książce Joego Hilla miał już swoją festiwalową premierę. Dzięki temu wiemy, że „NOS4A2” jest powiązane z innymi publikacjami autora, a także tymi, pod którymi podpisał się jego ojciec, Stephen King.

14.03.2019
20:15
nos4a2 joe hill serial amc
REKLAMA
REKLAMA

W ostatnim czasie nie brakuje ekranizacji książek mistrza grozy, jednak świat kina i telewizji upomina się również o dzieła jego syna. Na ekran przeniesiono już „Rogi” Hilla, a teraz doczekaliśmy się również adaptacji wielostronicowego „NOS4A2”.

Portal Bloody Disgusting zauważył, że możemy mówić o istnieniu uniwersum łączącego światy obu autorów. W anglojęzycznym wydaniu książki czytelnicy otrzymują mapę ukazującą drogi, którymi przemieszcza się główny czarny charakter, czyli Manx. Zauważyć tu można kilka dość intrygujących miejsc, które są ukłonem w stronę innych prac Hilla i jego ojca. Uwagę przykuwa Pennywise Circus w Maine i Lovecraft Keyhole w Massachusetts. Oznacza to, że światy z komiksu „Locke & Key” Hilla i książki „To” Stephena Kinga tworzą wspólne uniwersum.

Ta sama mapa ukazana jest także w serialu „NOS4A2”.

To dowód na to, że odcinki, podobnie jak materiał źródłowy, rozgrywają się w tym samym świecie. Wiemy, że 1. sezon obejmie mniej więcej jedną trzecią powieści Hilla. Czy Vic, główna bohaterka, dotrze do wspomnianych lokalizacji? Nie wiemy. Tak co prawda nie stało się na kartach powieści, ale kto wie.

Wydane w 2013 roku „NOS4A2” opowiada o Victorii McQueen, która odkrywa niezwykły sposób na przenoszenie się w przestrzeni. Podczas jednej ze swoich wypraw staje oko w oko z Upiorem porywającym dzieci. Choć doprowadza do jego ujęcia, po latach musi zmierzyć się z nim ponownie. Serial powstał dla stacji AMC, a jego producentem wykonawczym jest sam Joe Hill. Całość składać się będzie z 10 odcinków, za które odpowiada Jami O’Brien („Fear The Walking Dead”, „Hell On Wheels”).

REKLAMA

Ashleigh Cummings wciela się w Vic McQueen, która w dorosłym życiu jest już młodą artystką. Odkrywa, że ma moc, która pozwala jej wyśledzić nieśmiertelnego Charliego Manxa, w tego wciela się Zachary Quinto.

„NOS4A2” ma mieć premierę jeszcze w tym roku - dokładna data nie jest znana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA