REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Nouvelle Prague 2018 to szkoła przetrwania dla początkujących muzyków

Nouvelle Prague 2018 to jeden z najmniej znanych europejskich muzycznych festiwali showcase'owych. W dniach 2-3 listopada odbędzie się już szósta edycja imprezy.

01.11.2018
12:58
Nouvelle Prague 2018
REKLAMA
REKLAMA

Brytyjski The Great Escape, holenderski Eurosonic, niemiecki Reeperbahn, estoński Tallinn Music Week czy hiszpańska Primavera Pro - to jedne z najważniejszych europejskich muzycznych festiwali showcase’owych (festiwale, których celem jest prezentacja nowych, mniej znanych, często początkujących artystów, połączona zwykle z częścią konferencyjną).

Na mapie europejskich festiwali showcase’owych jednym z najmłodszych jest Nouvelle Praque. W tym roku odbędzie się szósta już odsłona imprezy. Oprócz koncertów wykonawców z różnych części kontynentu - Wielkiej Brytanii, Niemiec, Węgier czy rzecz jasna Czech - uczestnicy mogą też wziąć udział w części konferencyjnej.

W programie tegorocznych paneli znalazły się m.in. dyskusje na temat roli kobiet w muzyce, finansowaniu festiwali przez urzędy miast, a także rozmowa na temat praw autorskich.

Celem Nouvelle Prague jest edukacja i rozwój sektora muzycznego, łączenie muzyków z profesjonalistami z branży muzycznej i prezentowanie nowych talentów na lokalnej i zagranicznej scenie muzycznej - mówi Márton Náray, jeden z organizatorów wydarzenia.

Na festiwalu wystąpią również polscy artyści. Czeskiej publiczności zaprezentują się członkowie zespołu Ted Nemeth.

Nouvelle Prague, tak jak inne festiwale showcase’owe, jest pewnego rodzaju ćwiczeniem dla młodych muzyków. Impreza rządzi się swoimi prawami - koncerty trwają maks. ok. 30 minut, uczestnicy mają bardzo mało czasu na rozstawienie swoich instrumentów. Zwykle nie mają też czasu na próby dźwięku. Takie niedogoności to prawdziwa szkoła przetrwania dla początkujących artystów. Jednocześnie, często bolesne, zderzenie z rzeczywistością rynku muzycznego.

REKLAMA

Nouvelle Prague 2018 odbędzie się w dniach 2-3 listopada.

Więcej informacji na stronie festiwalu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA