REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix testuje nową funkcję. Czy przycisk „obejrzyj scenę ponownie” przypadnie użytkownikom do gustu?

Netflix testuje nową funkcję. Obecnie światowy gigant VOD sprawdza, jak użytkownikom podoba się nowa opcja przycisku obejrzyj scenę ponownie.

14.12.2018
13:23
nowa funkcja Netflix
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio niektórzy użytkownicy Netfliksa zauważyli na swoich kontach nowy dodatek. Przycisk obejrzyj scenę ponownie, wyskakuje w trakcie oglądania danych filmów i seriali w serwisie po ważnych scenach w oglądanym materiale. Omawiana funkcja na razie jest testowana wyłącznie na produkcjach oryginalnych Netfliksa.

Jak podaje serwis Mashable za Los Angeles Times, Netflix tak skomentował nowy dodatek do serwisu:

Obecnie testujemy nową funkcję, która pozwala użytkownikom Netfliksa ponownie obejrzeć ulubione sceny i pamiętne momenty, dzięki kliknięciu w przycisk [obejrzyj scenę ponownie – przyp. aut.]. Na ten moment chcemy tylko wyciągnąć z tego wnioski. [Funkcja] może, ale nie musi pojawić się w szerszym obiegu w przyszłości.

Pomysł ponownego oglądania sceny na razie spotyka się raczej z konsternacją niż zachwytem. Jak donoszą użytkownicy, którym udostępniono tę funkcję, wyskakujący nagle w trakcie oglądanego materiału przycisk obejrzyj scenę ponownie częstokroć psuje lub obniża standardy oglądanych przez nich produkcji. Nie da się ukryć, że przycisk jest znacznie mniej inwazyjny niż na przykład reklamy przerywające seans. Jednak wnioskując z relacji użytkowników serwisu, analogia jest tutaj wyraźna.

REKLAMA

Nowa funkcja Netflix może mogłaby sprawdzić się w innych wariantach.

Chociaż osobiście rzadko kiedy mam ochotę obejrzeć scenę ponownie, to nie trzeba od razu spisywać na straty tego kierunku udoskonalania serwisu. Być może ciekawszym rozwiązaniem byłaby możliwość udostępnienia na koniec filmu najważniejszych jego scen do ponownego obejrzenia lub też pojawianie się przycisku obejrzyj scenę ponownie wyłącznie, gdy użytkownik zastopuje całą produkcję. Może więc Netflix powinien przeprowadzać testy przycisku w kilku wariantach naraz? W końcu już jeden przycisk wprowadzony przez platformę zrobił ogromną karierę wśród użytkowników serwisu. Na razie wyskakujące w trakcie seansu okienko zdaje się, lekko mówiąc, nie wzbudzać sympatii użytkowników.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA