REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Czy sześcioletnia przerwa zmieniła coś w ich muzyce? Znamy datę premiery najnowszej płyty Dave Matthews Band

Wielbiciele Dave Matthews Band mogą otwierać szampany. Zapowiedziana niedawno nowa płyta zespołu, Come Tomorrow, ma już datę premiery. Zespół pokazał też okładkę albumu i zaanonsował trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych.

25.04.2018
20:01
David Matthews
REKLAMA
REKLAMA

Dave Matthews Band to zespół założony w 1991 roku przez Dave'a Matthewsa razem ze Stefanem Lessardem, Carterem Beaufordem i LeRoiem Moore'em. Skład supergrupy zmieniał się w ciągu lat jeszcze kilka razy, ale czołowy trzon pozostał taki sam. Amerykański zespół gra muzykę stanowiącą połączenie rocka, funka i silnie jazzujących wstawek.

Znany jest przede wszystkim z ciekawych aranżacji koncertowych i tego, że za każdym razem grają swoje utwory nieco inaczej. Zespół Dave'a Matthewsa jest jedyną obok Metalliki grupą, której nowy album sześć razy z rzędu debiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200.

Dave Matthews Band do tej pory wydał osiem albumów studyjnych.

Zadebiutował wydanym niezależnie w 1993 roku Remember Two Things, który oficjalnie uznawany jest za album live. Ostatnim krążkiem w dotychczasowej dyskografii zespołu był zaś Away from the World. Po sześciu latach przerwy Dave Matthews Band wraca z nowym materiałem.

come tomorrow cover art class="wp-image-157611"

Come Tomorrow został nagrany w studiach w Seattle, Los Angeles i Charlottesville, a za jego produkcję odpowiadają John Alagia, Mark Batson, Rob Cavallo i Rob Evans. Autorką utrzymanej w biało-czarnych barwach okładki jest Béatrice Coron. Nie wiadomo jeszcze jak długa będzie płyta, ani ile znajdzie się na niej utworów.

REKLAMA

Come Tomorrow pojawi się w sklepach 8 czerwca.

Krążek będzie sprzedawany w formacie CD, cyfrowym i na kasetach w cenie 11,98 dol. Oprócz tego pojawi się specjalna wersja winylowa. Chętni mogą dokonać pre-orderu już dzisiaj. Dodatkowo każdy, kto przed 17 maja kupi bilet na koncert z nadchodzącej trasy zespołu, otrzyma nową płytę za darmo.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA