REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nie wiemy, o czym opowie nowa trylogia Gwiezdnych wojen. Ale wiemy już, o czym na pewno nie opowie

Wieści o nowej trylogii Gwiezdnych wojen, które pojawiły się zanim druga część aktualnie kręconej zadebiutowała w kinach, były dość zaskakujące. Dziś dowiadujemy się o niej nieco więcej.

06.12.2017
12:21
nowa trylogia stara republika
REKLAMA
REKLAMA

Wiemy już, że poza Ostatnim Jedi i epizodem IX gwiezdnowojennej sagi Lucasfilm planuje nakręcić jeszcze jedną trylogię. Jej produkcję nadzorować ma Rian Johnson, a więc scenarzysta i reżyser Ostatniego Jedi. Na tym jednak nasza wiedza się kończy. Gwoli sprawiedliwości, nowa trylogia jest w tak wczesnej fazie planowania, że zapewne nie wiemy wiele mniej od samej wytwórni. Tym niemniej brak jakichkolwiek informacji jest nieco frustrujący.

To oznacza, że wyobraźnia fanów w tym momencie szaleje. O czym opowie dalsza część sagi? I kiedy będzie się rozgrywać? Zdaniem wielu, idealnym okresem, którym mogłyby się zająć nowe filmy, są dzieje Starej Republiki. Te do tej pory były opisane w nielicznych książkach napisanych przez fanów oraz przez kultowe gry z serii Knights of the Old Republic. Filmy jednak nie będą eksplorować tamtego okresu.

Rian Johnson oświadczył, że jego trzy nowe filmy nie będą miały związku ze Starą Republiką.

Akcja gry Knights of the Old Republic dzieje się 4 tys. lat przed stworzeniem Galaktycznego Imperium przez Imperatora Palpatine’a. Niestety, po przejęciu wytwórni Lucasfilm przez Disneya, wszystkie wydarzenia opisane w grach i książkach z tamtego okresu przestały być kanoniczne.

REKLAMA

Johnson przyznaje w rozmowie z Mashable, że sam grał w tę grę i uważa ją za świetną. Popiera jednak decyzję Disneya twierdząc, że zaglądanie do czasów które fani już znają, to zbyt bezpieczny wybór. Reżyser preferuje opowiedzieć coś zupełnie nowego. I nie chce być ograniczany przez konieczność zachowania zgodności z historiami, które zostały już opowiedziane.

Twórca przyznaje jednak, że na razie sam jeszcze ma do rozgryzienia opowieść, którą chce pokazać fanom. I tak jak wie, o czym ona nie będzie – a więc o rycerzach Starej Republiki – tak nie umie jeszcze odpowiedzieć na pytanie, nawet gdyby mógł, o czym będą nowe filmy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA