REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Nowe ebooki, czyli co warto przeczytać. Pięć najciekawszych premier ostatnich tygodni

Wasz czytnik jest głodny nowości? Szukacie czegoś ciekawego do poczytania, ale przekopywanie się przez dziesiątki albo wręcz setki przecenionych ebooków w e-księgarniach przyprawia was o ból głowy? Przychodzimy z pomocą! Przed wami kilka interesujących tytułów, które warto sprawdzić. 

13.09.2016
11:30
Nowe ebooki, czyli co warto przeczytać. Pięć najciekawszych premier ostatnich tygodni
REKLAMA
REKLAMA

mock-krajewski"Mock" - Marek Krajewski

Siódma już część przygód słynnego Eberharda Mock, policjanta kryminalnego z Breslau. Tym razem przenosimy się do roku 1913. Młodemu wachmistrzowi kryminalnemu Mockowi grozi wyrzucenie z pracy. Wszystko przez obyczajowy skandal, w który się wplątał. Teraz pozostaje mu już tylko jedno - trudnego śledztwa, które albo ocali jego karierę, albo doprowadzi go do upadku. W Hali Stulecia zostają odnalezione cztery nagie ciała należące do gimnazjalistów. Nad nimi wisi trup mężczyzny ze skrzydłami u ramion. Ta sprawa otworzy przed Mockiem najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy i udowodni mu, że w jego zawodzie nie ma miejsca ani na zaufanie, ani na litość.

kukuczka"Kukuczka: Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście" - Dariusz Kortko, Marcin Pietraszewski

Jerzy Kukuczka uznawany jest za jednego z najwybitniejszych himalaistów XX wieku. Jako drugi człowiek na Ziemi zdobył Koronę Himalajów i Karakorum – wszystkie 14 głównych szczytów o wysokości ponad 8 tysięcy metrów. Na zdobytych ośmiotysięcznikach wytyczył w sumie jedenaście nowych dróg. Książka Korytki i Pietraszewskiego, oparta na ogromnej ilości materiału - pamiętnikarskich zapiskach Kukuczki, jego książkach, rozmowami z żoną, wywiadami z członkami wypraw, w jakich Kukuczka uczestniczył - przygląda się jego legendzie, ukazując tkwiące w nim sprzeczności i analizując zawiłości jego charakteru.

osiedle-marzen-chmielarz"Osiedle marzeń" - Wojciech Chmielarz

Zamknięte, eleganckie osiedle w Warszawie. Jedno z tych, o mieszkaniu w którym marzy większość nowobogackich. Cisza, spokój - raj na ziemi. Ale pewnego dnia, gdy na osiedlu zostają odnalezione zwłoki studentki, raj zmienia się w piekło, a życie mieszkańców przybierze dramatyczny obrót. W tym sielskim jeszcze do niedawna miejscu spotkają się polityka i mafia, seks i narkotyki, ambicje i aspiracje, tajemnice i marzenia, które czasem okazują się zabójcze. Sprawę rozwiązuje znany fanom twórczości Wojciecha Chmielarza komisarz Jakub Mortka.

szumowiny"Szumowiny" - Jørn Lier Horst

Szósta (piąta wydana w Polsce) część cyklu "William Wisting" Horsta. Tym razem inspektor Wisting staje przed śledztwem, które podważy najbardziej fundamentalne zasady pracy policjanta. W Stavern w samym środku, w ciągu tygodnia, lata fale wyrzucają na brzeg cztery odcięte lewe stopy. A to dopiero początek zagadki. O co chodzi w tej sprawie i kto za nią stoi? Czy ma ona związek z tajemniczymi zaginięciami sprzed lat?

chciec-mniej"Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce" - Katarzyna Kędzierska

Katarzyna Kędzierska to autorka największego w Polsce bloga o minimalizmie, a także prawniczka i praktyk biznesu. W swoim poradniku przedstawia konkretny plan pozbycia się przytłaczającego nadmiaru rzeczy, którymi się otaczamy, a które wcale nie są nam tak naprawdę potrzebne. Kolejna bluzka z przeceny, następny bibelot do ustawienia na półce, siódmy nóż szefa kuchni do kolekcji... Kędzierska przekonuje, że wbrew obiegowej opinii, Gromadzenie rzeczy wcale nas nie uszczęśliwia, a tylko powoduje chaos, negatywnie oddziałujący nie tylko na porządek w domu, ale też na inne dziedziny życia.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA