REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD

Nowe Horyzonty ruszają z własną platformą VOD. Na start odbędzie się testowy pokaz filmu „Mirai”

Festiwal Nowe Horyzonty to jedno z najpopularniejszych polskich wydarzeń kulturalnych. W 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa odbędzie się w formie hybrydowej, co skłoniło organizatorów do stworzenia własnej platformy VOD. Już dzisiaj na start w ramach pokazu testowego zostanie pokazany film „Mirai”.

28.08.2020
17:50
nowe horyzonty vod
REKLAMA
REKLAMA

Pandemia COVID-19 sprawiła, że większość tegorocznych festiwali kulturalnych musiała zostać odwołana, przełożona na późniejszy termin lub mocno zmodyfikowana. W najtrudniejszej sytuacji były wydarzenia muzyczne, ale konwenty filmowe i książkowe też musiały znaleźć na siebie nowy sposób. Jednym z najczęściej przyjmowanych rozwiązań było powołanie festiwalu hybrydowego, czyli odbywającego się częściowo w realnym świecie a częściowo w sieci.

Na taki krok zdecydował się również odbywający się we Wrocławiu Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty. Wydarzenie zaplanowane na okres 5-15 listopada jak co roku będzie imponować liczbą ciekawych premier i spotkań z popularnymi ludźmi kina. Z racji nałożonego na festiwale rygoru sanitarnego nie wszystkie atrakcje będzie można zobaczyć na żywo (co z drugiej strony jest pozytywną wiadomością dla osób spoza stolicy województwa dolnośląskiego).

Część filmów zostanie udostępniona na platformie streamingowej Festiwalu Nowe Horyzonty. Już dziś odbędzie się pokaz testowy.

W ramach zaplanowanej na 28 sierpnia demonstracji serwisu odbędzie się pokaz japońskiego filmu animowanego „Mirai” z 2018 roku. Produkcja napisana i wyreżyserowana przez Mamoru Hosodę zebrała świetne recenzje na całym świecie i była nawet nominowana do Złotych Globów oraz Oscarów. Animacja zostanie udostępniona pod TYM LINKIEM całkowicie za darmo (wymagane jest jednak założenie konta).

REKLAMA

Prace nad platformą Nowych Horyzontów dobiegają już końca (pierwsze tytuły będą tam pokazywane już we wrześniu w ramach Kina Dzieci), ale jej twórcom zależy jeszcze na ostatecznym teście wykonanym przez samych użytkowników. Dlatego pokaz „Mirai” pozwoli im na sprawdzenie możliwości platformy, a wszelkie uwagi ze strony widzów zostaną wzięte pod uwagę. Zespół Stowarzyszenia Nowe Horyzonty podkreśla w specjalnym oświadczeniu wysłanym do mediów, że szczególnie zależy mu, by użytkownicy zwrócili szczególną uwagę na wygodę i intuicyjność obsługi, szybkość ładowania filmu i jakość projekcji, a także estetykę interfejsu. Wszystkie uwagi i pytania należy kierować na adres support@nowehoryzonty.pl.

Start projekcji „Mirai” już dziś o 19:00.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA