REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Nowości w streamingu. Pięć najciekawszych premier ostatnich tygodni, których posłuchasz w platformie TIDAL

W platformie TIDAL co i rusz udostępnianych jest wiele nowości - od albumów, poprzez utwory, aż po klipy. W ostatnich tygodniach pojawiło się parę ciekawych płyt. Część z nich dostępna jest wyłącznie w serwisie streamingowym TIDAL. Przed wami najciekawsze muzyczne premiery ostatnich tygodni.

25.04.2016
14:58
5 najciekawszych nowości, których posłuchasz w platformie TIDAL
REKLAMA
REKLAMA

Dwanaście kawałów, które zapadają w pamięć, a także przygotowana od razu wizualna wersja albumu - "Lemonade" wkroczyły na rynek muzyczny z przytupem. Trzeba przyznać, że Beyoncé ma naprawdę jeden z lepszych głosów i żyłkę do robienia hitów. Takie kawałki jak Hold Up, Don't Hold Yourself, Love Drought czy Freedom to murowane przeboje tegorocznych wakacji. Artystka do współpracy nad nowym albumem zaprosiła same gwiazdy. Na płycie pojawili się The Weeknd, Kendrick Lamar czy James Blake. Krążek piosenkarki dostępny jest w streamingu wyłącznie w platformie TIDAL, ale oprócz tego kawałki powędrowały też do pobrania do iTunes. Konkurencja, jak np. Spotify nie jest zadowolone z takiej decyzji, polegającej na dostarczaniu tzw. ekskluzywnych treści do niektórych serwisów, ale jestem przekonana, że to nie zaważy na sukcesie "Lemonade".

Najnowsza płyta kultowego już zespołu z Kasią Nosowską na wokalu. "Błysk" to dwunasty album studyjny grupy, który na rynku muzycznym jest już ponad 20 lat, bo od 1992 roku, kiedy to Hey został założony w Szczecinie. Nosowskiej i jej zespołowi nie można odmówić ogromnego wkładu w polską muzykę rockową i alternatywną. "Błysk" uwodzi ciekawym brzmieniem i warstwą tekstową. Hey mimo upływu lat cały czas jest na czasie. Nowy album przypadnie do gustu wiernym fanom, ale jest też płytą, która spodoba się młodszemu poszukującemu jeszcze pokoleniu.

To płyta dla wszystkich tych, którzy nie umieją przekonać się do (nie tylko) polskiego rapu. Inteligentne teksty (singiel zapowiadający płytę, "Błąd", rewelacyjny!), świetna warstwa brzmieniowa - to już właściwie standard od Łony i Webbera. Na nowym krążku znajduje się czternaście utworów, które łącznie składają się na blisko 45-minutowy album. To naprawdę dobra dawka polskiego hip-hopu, również dla sceptyków.

Piotr Zioła to młody muzyk, który swoją popularność zawdzięcza m. in. udziale w programie "X Factor". Ale nie tylko. Zioła ma rewelacyjny, dojrzały głos i świetne wyczucie rytmu, a także niezwykłą wrażliwość muzyczną. Choć ma zaledwie dwadzieścia jeden lat na scenie radzi sobie świetnie. Jego album "Revolving Door" to debiut. Płyta utrzymana jest w klimacie rocka i bluesa. W listopadzie ubiegłego roku mogliśmy usłyszeć pierwszą piosenkę z tego krążka. W sieci pojawił się wówczas singiel "Podobny".

Dziewiąty album solowy w dorobku tej wokalistki, która już od ponad 25 lat jest na scenie. "The Hope Six Demolition Project" to płyta wybitna. Artystce udało się zrobić coś jeszcze lepszego niż w przypadku przedostatniego krążka, "Let England Shake", choć wydawało się to niemożliwe. To jest album, który najpewniej pojawi się na liście najlepszych płyt tego roku. Nie wykluczone, że znajdzie swoje miejsce w pierwszej trójce. Świetna robota.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA