REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Audiobooki

Nowości od Storytel, których musisz posłuchać: prawdziwe historie, morderstwa i tajemnice

Historie napisane przez życie i zapierające dech w piersi, intrygujące śledztwa kryminalne oraz tajemnice, których odkrycie może być niezwykle niebezpieczne - nowości Storytel przedstawiają się naprawdę dobrze, a to tylko garstka tych, które pojawiły się w ofercie serwisu.

05.07.2017
20:18
nowości - Storytel
REKLAMA
REKLAMA

Co i rusz w Storytel, platformie pozwalającej słuchać audiobooki w ramach miesięcznego abonamentu, pojawiają się nowe pozycje. Wybrałam te najciekawsze, które ostatnio zagościły w serwisie. Pamiętajcie, że audiobooki od Storytel zabierzecie ze sobą wszędzie - na wyjazd wakacyjny i wycieczkę. Wystarczy tylko smartfon z zainstalowaną aplikacją.

Najlepsze nowości w Storytel

bestia w storytel class="wp-image-88909"

Ta historia mrozi krew w żyłach. Tym bardziej, że wydarzyła się naprawdę. Leszek Pękalski, słynny "wampir z Bytowa", przyznał się do 67 zabójstwa kobiet. Do więzienia trafił skazany za jedno. Nie wiadomo, ile tak naprawdę ofiar ma na swoim koncie. A w 2019 rok wychodzi na wolność... Autorka publikacji  Bestia, Magda Omilianowicz, była pierwszą dziennikarką, która przeprowadziła wywiad z mężczyzną. Omilianowicz zapoznała się z 72 tomami akt, rozmawiała z bliskimi mordercy, a także z kobietą, która jako jedyna przeżyła jego atak. Kobieta przeprowadziła także wywiady z rodzinami ofiar, prokuratorem oraz psychologami. Efekt tej pracy możemy przesłuchać w audiobooku Bestia, który czyta Krzysztof Czeczot.

storytel class="wp-image-88921"

Przypływ to pierwsza powieść z serii, której bohaterami są Tom Stilton i Olivia Rönning, śledczy i studentka szkoły policyjnej. W pewną noc kobieta, będąca w ciąży, zostaje zamordowana w okrutny sposób. Świadkiem tego bestialskiego czynu jest dziecko - mały chłopczyk. Prowadzący wówczas sprawę Tom Stilton nie odnajduje morercy. Ba, mężczyzna nie jest nawet w stanie ustalić tożsamości ofiary. Po latach sprawą zajmuje się Olivia Rönning. Studentka pisze referat dotyczący tej zbrodni. W trakcie swojej pracy, próbuje skontaktować się ze Stilonem, aby z nim porozmawiać na temat śledztwa. Okazuje się jednak, że mężczyzna zniknął bez śladu. Autorami książki są szwedzcy pisarze: Rolf Börjlind i Cilla Börjlind. Czyta Wojciech Masiak.

storytel nowość class="wp-image-88923"

Książka opisuje historię Virginii Vallejo, przez pryzmat opowieści której poznajemy samego Pabla Escobara, jednego z najpotężniejszych baronów narkotykowych. Vallejo była modelką i wschodzącej gwiazdy kolumbijskiej telewizji, która w 1983 roku nawiązała znajomość z Escobarem. Ta przerodziła się w romans. Nikt nie miał okazji poznać go tak dobrze jak ona, jego kochanka, która po latach wyznaje skrywane sekrety. Audiobooka czyta Paulina Holtz.

storytel class="wp-image-88927"

Pewnego wieczoru Greta, Alex i ich mała córka Smilla wypływają na pewne jezioro, o którym zwykło się mówić, że ma w sobie coś złego i jest niebezpieczne. Kiedy rodzina dociera do małej wysepki, Alex i Stela schodzą na ląd, a Greta zasypia. Gdy się budzi jej rodziny nadal nie ma. Kobieta próbuje ich odszukać. W końcu udaje się na policję, ale tam słyszy, że nigdy nie miała męża, ani dziecka. Greta nie wie już, co jest prawdą, a co kłamstwem, Musi odkryć prawdę o sobie samej. Powieść autorstwa Caroline Erikkson czyta Joanna Gajór.

audiobooki class="wp-image-88929"

Czterech przyjaciół wynajmuje luksusowe mieszkanie w dzielnicy Copacabana. Czują się królami wszechświata. Wkrótce jednak ich wystawne życie daje im się we znaki. Mężczyźni popadają w długi. Aby zdobyć pieniądze wymyślają nowy biznes, który jest kontrowersyjny. Zaczynają urządzać ekskluzywne kolacje, na których dzieją się różne rzeczy, które lepiej, by nie widziały światła dziennego. Niestety, to zajęcie wkrótce doprowadzi do tragicznych w skutkach wydarzeń. Powieść Raphaela Montesa czyta Maciej Kowalik.

 class="wp-image-88932"
REKLAMA

Znana powieść Neila Gaimana, na odstawie której powstała pełnometrażowa animacja. Koralina to dziewczynka, która nie zawsze - jak to dziewczynki w jej wieku - zgadza się ze swoimi rodzicami i jest zadowolona z ich decyzji. Pewnego dnia we własnym domu odkrywa zupełnie nowy świat, przechodzi - można by powiedzieć - na drugą stronę lustra. A tam wszystko jest takie samo, tylko... lepsze. No, może nie do końca.

Co miesiąc możesz słuchać tylu audiobooków, ilu chcesz w ramach abonamentu w wysokości 29,99 zł. Przez 14 dni możesz wypróbować usługę Storytel za darmo.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA