REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Audiobooki

Korzystasz ze Storytel? Oto najlepsze nowe audiobooki, które pobierzesz bez dodatkowych opłat

Storytel wystartował w Polsce. Platforma z audiobookami oferuje nielimitowany dostęp do swoich zbiorów, w zamian za stałą opłatę. Jeżeli korzystacie z tej usługi albo zastanawialiście się, czy z niej nie skorzystać, wybraliśmy dla was kilka świetnych dzieł w sam raz na start.

24.03.2016
20:00
Używasz Storytel? Oto najciekawsze nowości marca
REKLAMA
REKLAMA
bibuła class="wp-image-61436"

Jedno z mniej popularnych dzieł Józefa Piłsudskiego. Szkoda, bo na pewno bardzo ciekawe, zwłaszcza z perspektywy działalności rewolucyjnej. W tytułowej „Bibule” Piłsudski odnosi się bowiem do samego papieru, który nie był powszechnie dostępny w czasach jego działalności wywrotowej.

Analogia do czasów PRL-u, gdzie papier również był reglamentowany, w obawie przed wydawnictwem podziemnym, jest aż nazbyt czytelna. Obowiązkowa pozycja każdego miłośnika polskiej historii, dziennikarza oraz pasjonata mediów.

moje pierwsze boje class="wp-image-61435"

Druga książka samego Józefa Piłsudskiego, która pojawiła się w bibliotece Storytel. W przeciwieństwie do „Bibuły”, „Moje pierwsze boje” skupiają się na tej działalności generała, z której znamy go najlepiej. Piłsudski snuje swoje opowieści na temat Legionów Polskich, a także Pierwszej Wojny Światowej. Marszałek ma z kolei co wspominać, uwierzcie mi.

Autentyczne wspomnienia w cudowny sposób dopełnia czytający Maciej Gąsiorek. On JEST Piłsudskim. Świetna modulacja głosu, od razu wprowadzająca słuchacza w odpowiedni klimat. Rewelacja, nie tylko dla amatorów polskiej historii.

odyssey one class="wp-image-61437"

Ludzkość walczyła z kosmitami już tak wiele razy, że chyba musi to robić cyklicznie, aby nie wyjść z wprawy. Przynajmniej takie mam wnioski po zagłębieniu się w serię Odysey One. Czytana przez Rocha Siemianowskiego przygoda wystarczy na kilkadziesiąt godzin dobrej zabawy w klimatach science-fiction.

Od pierwszego kontaktu z obcą cywilizacją, przez masę kosmicznych bitew, na obronie naszej ukochanej Ziemi kończąc, Odyssey One zabierze was w podróż kompletną i wojnę totalną. Jako fan Mass Effect, nie mam nic przeciwko. Zwłaszcza, że w Storytel pojawiła się najnowsza, czwarta część cyklu.

kim jest max winckler? class="wp-image-61439"

Mariusz Benoit, Piotr Fronczewski oraz Marian Dziędziel zabierają słuchacza w podróż po XIX-wiecznej Łodzi i Wiedniu. Podróż z wyraźnym i jasno zarysowanym celem. Tytułowego Maksa dręczą koszmary, na które ten nie ma odpowiedzi. Aby odkryć tajemnicę swoich dojmujących snów, mężczyzna rusza w podróż swojego życia, przepełnioną motywami fantasy oraz science-fiction.

Krótkki, lekki i ciekawy audiobook od polskich mistrzów dźwięku z Sound Tropez to świetna pozycja na początek przygody z czytanymi książkami. Jeżeli dopiero teraz założyliście konto na Storytel, a dodatkowo uwielbiacie fantastykę, polecam zacząć właśnie od tej pozycji.

upadek gubernatora class="wp-image-61438"

Zdaje sobie sprawę, że fani serialu The Walking Dead już dawno zapomnieli o tyranie, który rządził wioską Woodburry. Telewizyjna produkcja galopem ruszyła do przodu, wprowadzając nowe, ciekawe postacie. Mimo wszystko zachęcam do cofnięcia się o kilka sezonów i poznania prawdziwej historii postaci Gubernatora. Ta jest zaskakująco złożona, wielowątkowa i naprawdę ciekawa.

REKLAMA

Z perspektywy fana The Walking Dead, pochód tyrana i sadysty do władzy będzie prawdziwą gratką. Zwłaszcza, że audiobook czyta dla nas Wojciech Żołądkowicz, którego barwa głosu idealnie pasuje do mrocznej, momentami szokującej zawartości.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA