REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Audiobooki

"Prestiż", "Płomień i krzyż", "Rozłąka", czyli najciekawsze nowości w ofercie Storytel

Każdego tygodnia sprawdzamy, jakich audiobooków warto posłuchać, by uprzyjemnić sobie czas wolny. W ostatnim czasie w ofercie Storytel wylądowało kilka bardzo ciekawych nowości. Wśród nich między innymi świetny "Prestiż" Christophera Priesta czy "Ostatni bus do Coffeeville" J. Paula Hendersona, a także "Płomień i krzyż" Jacka Piekary. 

12.05.2016
19:54
Najciekawsze nowości w ofercie Storytel: Prestiż, Rozłąka...
REKLAMA
REKLAMA
spacer po szczęście class="wp-image-69370"

Juliet przeżywa śmierć męża. Nie potrafiąc pogodzić się ze stratą, ucieka od życia, całe dnie spędzając na oglądaniu programu telewizyjnych. Rodzina, mimo dobrych chęci, nie jest w stanie ukoić jej cierpienia. Terapią na jej ból okazuje się... wyprowadzanie psów. Widząc zbawienny wpływ zwierząt na sytuację kobiety, sąsiedzi zgłaszają się do niej, prosząc o pomoc w opiece. Dzięki tej pracy poznaje też życie i sekrety jego mieszkańców, a także pewnego atrakcyjnego mężczyznę, który może pomóc Juliet zmierzyć się z problemami i na nowo poukładać jej życie. Choć "Spacer po szczęście" podejmuje trudny i raczej przygnębiający temat, w istocie to pełna ciepła i optymistyczna opowieść.

płomień i krzyż class="wp-image-69373"

Zbiór, na który składają się cztery opowiadania, rzucające nieco światła i trochę cieni na przeszłość Mordimera Marderdina: "Piękna Katarzyna", "Płomień i krzyż", "Szachor Sefer" oraz "Drugie piętro wieży". Jeżeli poszukujecie odpowiedzi na takie pytania, jak na przykład jak Mordimer został inkwizytorem, kim byli jego rodzice oraz chcielibyście poznać tajemnicę, jaką skrywa jego mentor Arnold Löwefell, koniecznie powinniście sięgnąć po tego audiobooka.

rozłąka class="wp-image-69377"

Jest rok 1936. Bliźniacy Jack i Joe wracają do Wielkiej Brytanii z Igrzysk Olimpijskich w Berlinie. W furgonetce ukrywają młoda Żydówka, uciekająca przed nazistami. Ten akt współczucia ze strony braci rozpoczyna ciąg wydarzeń, które mogą zmienić bieg historii. Obaj rywalizują o względy dziewczyny, a gdy wybucha II wojna światowa, obierają odmienne ścieżki. Jack zostaje pilotem RAF-u, zaś Joe odmawia służby wojskowej i zatrudnia się w Czerwonym Krzyżu. Pięć lat później pojawia się szansa na zawarcie pokoju. Tylko jeden z braci zdobędzie serce ukochanej, tylko jeden zabłyśnie na scenie historii.

ostatni bus class="wp-image-69376"

Zabawna opowieść o smutnych sprawach. Nancy cierpi na alzheimera, a Eugene chce pomóc jej umrzeć, zgodnie z przyrzeczeniem, które złożył przed pięćdziesięcioma laty. Nancy bowiem już wtedy przeczuwała, że może zapaść na tę chorobę, podobnie jak jej mama i babcia. Eugene, by zrealizować swój plan, musi najpierw...  porwać ukochaną z oddziału zamkniętego domu spokojnej starości, w którym została zamknięta. Do pomocy wzywa ostatnich przyjacół, jacy mu pozostali -  skompromitowanego prezentera pogody przeżywającego kryzys wieku średniego i byłego snajpera wojskowegu, który oficjalnie nie żyje od czterdziestu lat. W podróż do Coffeeville wybierają się autokarem, skradzionym niegdyś samemu Paulowi McCartneyowi, wspominając czasy walki z segregacją rasową, roztrząsając problemy wojny i eutanazji, a przy okazji odkrywając prawdziwe znaczenie miłości, rodziny i przede wszystkim przyjaźni.

prestiż class="wp-image-69375"
REKLAMA

Rok 1878. Dwaj iluzjoniści, Rupert Angier i Alfred Borden, toczą między sobą walkę o sceniczny prestiż, nawzajem demaskując swoje triki na oczach publiczności. Obaj zdobywają sławę i uznanie, jednocześnie rywalizując o tytuł najlepszego iluzjonisty. Panująca między nimi zazdrość, niechęć i nienawiść prędzej czy później doprowadzą do zbrodni. Sto lat później na ślad zmagań mistrzów iluzji trafia dziennikarz Andrew Westley. Zgłębiając ten intrygujący pojedynek pomiędzy dwoma mistrzami odkrywa, że wciąż w zaskakujący sposób wpływa on na losy ich bliskich. Na podstawie "Prestiżu" Christophera Priesta powstał głośny film w reżyserii Christophera Nolana z Hugh Jackmanem i Christianem Balem w rolach głównych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA