REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Filmy

Nowy film Smarzowskiego - obejrzyj zwiastun

Wojciech Smarzowski, przez niektórych nazywany najjaśniejszą postacią polskiego kina, u innych wzbudzający wyłącznie negatywne skojarzenia, pracuje nad nowym filmem - "Pod Mocnym Aniołem". W sieci pojawił się jego pierwszy zwiastun. I podobnie jak nazwisko reżysera - wzbudza kontrowersje. 

25.11.2013
16:57
Nowy film Smarzowskiego – obejrzyj zwiastun
REKLAMA

Jedni mówią: jest autentyczny, szczery i bezwzględny; obnaża Polaków. Genialny kunszt, idealnie dobrani do swoich ról aktorzy; dobre, mocne kino. Drudzy odpierają: znowu kolejny film o patologiach, znów alkohol, wulgaryzmy i bijatyki; nabijanie się z naszych stereotypowych przywar. Jedna na pewno trzeba Smarzowskiemu przyznać - jego twórczość wzbudza emocje. I to tak skrajne, że albo się ją kocha, albo nienawidzi. "Pod Mocnym Aniołem" nie będzie wyjątkiem. Ci, którzy cenią jego filmy, prawdopodobnie będą zadowoleni. Ci, którzy ich nie lubią, po raz kolejny nie odnajdą w nim nic wartego uwagi.

REKLAMA

REKLAMA

"Pod Mocnym Aniołem" jest ekranizacją powieści Jerzego Pilcha o tym samym tytule. Opowiada o losach pisarza i publicysty opanowanego przez alkoholowy nałóg. Jego życie kręci się wokół picia, a najczęściej odwiedzanym przez niego miejscami są: sklep monopolowy i zamknięty ośrodek, w którym odbywa terapie. W filmie głównego bohatera poznajemy w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem - zakochał się i wreszcie czuje że ma po co żyć. Wkrótce jednak znów wpada w ciąg i ląduje na odwyku. Jedną z metod leczenia jest czytanie opowieści, z czasów kiedy się piło. Swoje historie opowiedzą między innymi reżyser, ksiądz, policjant, kierowca TIR-a, farmaceutka, robotnik i fryzjerka.

Premiera "Pod Mocnym Aniołem" zapowiedziana jest na 17 stycznia 2014. W obsadzie zobaczymy m.in. Roberta Więckiewicza, Jacka Braciaka, Kingę Preis, Mariana Dziędziela, Marcina Dorocińskiego, Arkadiusza Jakubika, Lecha Dyblika, Iwonę Wszołkówna i Krzysztofa Kiersznowskiego.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA