REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Kim jest nowy Spider-Man? Wszystko, co wiemy o Człowieku Pająku od Marvela i Sony Pictures

Główną gwiazdą drugiego zwiastuna Captain America: Civil War został zupełnie nowy Spider-Man. Chociaż odziany w czerwono-niebieski strój bohater dostał zaledwie sekundę czasu, wzbudził olbrzymie emocje. Z tego powodu postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu wszystkie informacje o najnowszym Człowieku Pająku.

11.03.2016
9:24
Kim jest nowy Spider-Man? Oto wszystko, co o nim wiemy
REKLAMA
REKLAMA

Nowy Spider-Man dostanie twarz Toma Hollanda.

Trzecim kinowym Spider-Manem został Tom Holland. Chłopak pochodzi z Wielkiej Brytanii, z kolei aktorstwo to nie jego jedyna profesja. Drugą jest taniec. To, co wyróżnia Hollanda od poprzednich aktorów wcielających się w Petera Parkera, to ponadprzeciętna gibkość i świetna kontrola nad własnym ciałem.

Młodziutki Holland potrafi robić piruety, fikołki i tak dalej. Jak przyznają w Sony Pictures i Marvel Studios, chociaż lekkoatletyczne umiejętności Toma nie były decydującym czynnikiem podczas castingow, na pewno pomagają w codziennej pracy na planie. Wszakże Peter Parker to jedna z najbardziej zręcznych i gibkich postaci w całym komiksowym uniwersum.

To pierwszy licealista, który zagra licealistę.

Dotychczas uczęszczającego do szkoły wyżej Petera Parkera grali znacznie, znacznie starsi aktorzy. Tacy, który już od kilku dobrych lat nie mieli wiele wspólnego z liceum, nie licząc licealistek. Tom Holland zmienia to w sposób radykalny. To pierwszy Spider-Man, który odpowiada wiekiem bohaterowi komiksów. To przecież w trakcie edukacji w szkole wyższej Parkera ugryzł pająk, dając mu niesamowite umiejętności.

W momencie pisania tego tekstu Tom Holland ma 19 lat. To najmłodszy super-bohater nie tylko w Captain America: Civil War, ale również całym filmowym uniwersum Marvela. Od razu to widać. Nastoletni głosik Hollanda, który słyszymy pod koniec zwiastuna, silnie odcina się od męskich tonów Iron-Mana, Kapitana Ameryki i innych. Dla części internautów to powód do drwin i żartów. Dla mnie – bardzo ciekawa odmiana.

c3157d23af736fb0dce2d40d4de718b5 class="wp-image-60838"

Spider-Man rozpocznie po stronie Iron Mana.

Plotki mówiące o tym, że Spider-Man zasili szeregi Iron Mana znalazły potwierdzenie. Peter Parker faktycznie wesprze Tony’ego Starka i jego agendę. Jeśli wierzyć internetowym doniesieniom, wszystko z powodu fascynacji młodego człowieka wielkim, rozpoznawalnym na całym świecie miliarderem, naukowcem i super-bohaterem.

Jak wiedzą fani komiksów, Peter Parker to również ścisły umysł z zamiłowaniem do nauki. To zapewne miłość do badań i odkryć skieruje młodego człowieka w objęcia Starka, który zauważy jego nadnaturalne, niesamowite możliwości. Kto wie, może Parker spotkał się po raz pierwszy z Tonym jako stażysta albo praktykant? A może to Iron Man wyłowił Spider-Mana, obserwując humanoidalną sylwetkę bujającą się między wieżowcami Nowego Jorku.

To nie jest finalny projekt kostiumu Spider-Mana.

Widoczny na zwiastunie uniform ma być tylko krokiem w kierunku własnego kostiumu Petera Parkera. Jego odzienie w Civil War zostało najprawdopodobniej wsparte technologicznymi gadżetami, za którymi stoi firma Starka. Mam tutaj na myśli nie tylko pajęcze sieci (to nie naturalna umiejętność Człowieka Pająka!) ale również wizjery na miejscu oczu.

spider-man 5 class="wp-image-60837"

Nie zdziwię się, jeżeli uniform Parkera w Civil War będzie naszpikowany dodatkowymi możliwościami. Tak było w oryginalnych komiksach pokazujących wojnę domową między super-bohaterami. W nich Parker również otrzymał od miliardera zupełnie nowy kostium, znacznie poszerzający możliwości i paletę ruchów.

Spider-Man dostanie swój własny film kinowy.

REKLAMA

Peter Parker pojawia się w nowym Kapitanie Ameryce jako postać gościnna. Prawa do licencji na Spider-Mana wciąż pozostają w rękach Sony Pictures, nie Marvel Studios. Oznacza to, że za wszelkie pozostałe produkcje z Człowiekiem Pająkiem będzie odpowiadało Sony. Ałć.

Wytwórnia zamierza wyprodukować solowy film o Parkerze niedługo po tym, jak poznamy tę postać w najnowszym tytule Marvela. Wtedy właśnie młody heros stworzy swój własny strój oraz po raz trzeci rozpocznie historię, którą wszyscy znamy już lepiej niż własną kieszeń. Biedny wujek Ben...

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA