REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Seriale

Nowy tvn player udostępniony do testów

Nowa szata graficzna, poprawiona wyszukiwarka, rekomendacje i personalizacja - to niektóre z ulepszeń, które zostały wprowadzone do tvn playera. Od dziś aplikację może przetestować każdy zainteresowany. 

18.09.2013
14:12
Nowy tvn player udostępniony do testów
REKLAMA

Aby móc korzystać z odświeżonej wersji tvn playera należy zarejestrować się w serwisie. Konto można co prawda powiązać z Facebookiem, Twitterem lub Google+, ale możliwość edycji swoich danych otrzymamy dopiero po utworzeniu konta TVN. Nie jest to jednakże kwestia wyjątkowo newralgiczna, ponieważ w tej chwili zmienić możemy praktycznie wyłącznie personalia - imię i nazwisko, nick czy zdjęcie. Istnieje także możliwość dodania numeru telefonu i Skype'a, ale w jakim celu - nie wiadomo. Konto TVN pozwala nam też zarządzać usługami, jednak na ten moment nie ma to znaczenia, jako że jedyną aktualnie dostępną usługą jest właśnie tvn player.

REKLAMA

Nowa szata graficzna moim zdaniem faktycznie prezentuje się lepiej, jest ciut bardziej przejrzysta i czytelna. Wyszukiwarka z kolei wreszcie doczekała się funkcji podpowiedzi, dzięki czemu korzystanie z niej jest wygodniejsze oraz szybsze. Szczerze mówiąc nie wiem na czym konkretnie mają polegać owe rekomendacje - być może trzeba używać aplikacji dłużej, żeby zaobserwować jakiekolwiek zmiany w stosunku do jej starej wersji. Bardzo fajną rzeczą jest za to możliwość kontynuowania oglądania wybranego programu od momentu, w którym przerwaliśmy. System zapisuje, w którym momencie skończyliśmy seans i możemy do niego wrócić bez konieczności ręcznego ustawiania czasu, na dowolnym innym komputerze lub urządzeniu obsługującym aplikację.

REKLAMA

Usługa dostępna jest również na telefonach i tabletach (Android, iOS, Windows Phone), konsoli PS3, odtwarzaczach Blue-Ray i w systemie connected TV. Jakość obrazu w dalszym ciągu automatycznie dostosowuje się do szybkości łącza i nie ma możliwości jej ręcznej modyfikacji. Wciąż nie da się również ominąć przerywających programy reklam inaczej niż korzystając z wtyczki do przeglądarki, choć wprowadzone zmiany pozwalają sądzić, że być może wprowadzone zostaną płatne wersje kont umożliwiające pozbycie się ich.

TVN stara się zachęcić do testowania aplikacji, udostępniając wyłącznie w niej prapremierowe odcinki "Prawa Agaty". Osobiście nie wiem co to za serial i nowe epizody w ogóle mnie nie interesują, ale z nowego tvn playera będę korzystał chętnie. Zmiany wydają się być zdecydowanie in plus, a całość robi dobre wrażenie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA