REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Muzyka

"Once Upon A Dream" - nowy utwór Lany Del Rey ze ścieżki dźwiękowej do "Czarownicy"

Tuż po zakończeniu gali wręczenia nagród Grammy 2014 amerykańska wokalistka Lana Del Rey udostępniła w Internecie swój najnowszy singiel - "Once Upon A Dream", promujący film Disneya "Czarownica". W całości dostępny jest na razie niestety tylko w USA. 

27.01.2014
18:00
„Once Upon A Dream” – nowy utwór Lany Del Rey ze ścieżki dźwiękowej do „Czarownicy”
REKLAMA

Mieszkańcy Ameryki Północnej (i wszyscy z numerem ip z tego rejonu) mają również możliwość pobrać go bezpłatnie ze sklepu Google Play. Europa i wszystkie pozostałe kontynenty muszą zadowolić się na razie fragmentami tego utworu, które można usłyszeć w najnowszym trailerze do "Czarownicy". Spragnieni anielskiego głosu Lany muszą więc albo uzbroić się w cierpliwość, albo próbować szczęścia na YouTube, skąd jednak plik jest błyskawicznie usuwany.

REKLAMA

REKLAMA

"Once Upon A Dream" jest coverem piosenki pochodzącej ze ścieżki dźwiękowej do filmu animowanego "Śpiąca królewna"z 1959 roku, w wykonaniu Billa Shirley i Mary Costy. Wersja Lany Del Rey jest - zgodnie z oczekiwaniami - dużo mroczniejsza i bardziej nastrojowa. Ich porównanie jest jak najbardziej na miejscu, ponieważ "Czarownica" (polska premiera zapowiedziana jest na 28 maja 2014) inspirowana jest "Śpiącą królewną". Ma opowiadać tą samą z grubsza historię, jednak z perspektywy czarownicy Maleficent (w tej roli wystąpi Angelina Jolie) - niegdyś pięknej i dobrej dziewczyny, której życie zmieniła wojna. Broniąc z oddaniem swej ojczyzny doświadczyła zdrady, która na zawsze ją odmieniła. Żądna zemsty rzuciła klątwę na Aurorę – nowonarodzoną córkę następcy tronu wrogiego królestwa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA