REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Obcy w obcym kraju" kolejnym klasykiem, który doczeka się serialu

"Obcy w obcym kraju", klasyczna powieść science-fiction autorstwa Roberta A. Heinleina, doczeka się ekranizacji. Serial na jej podstawie wyprodukuje stacja Syfy. 

16.11.2016
11:35
Obcy w obcym kraju kolejnym klasykiem, który doczeka się serialu
REKLAMA
REKLAMA

Powieść "Obcy w obcym kraju" opublikowana została w roku 1961. Jej autorem jest Robert A. Heinlein. Książka opowiada o  losach Valentine'a Michaela Smitha, człowieka, urodzonego i wychowanego pośród Marsjan, który przybywa na Ziemię i próbuje się dostosować się do panującego tam świata przepełnionego konsumpcjonizmem. Uznawana za klasykę gatunku pozycja została nagrodzona prestiżową nagrodą Hugo.

Okładka polskiego wydania powieści "Obcy w obcym kraju" z 2006 roku.  class="wp-image-76301"
Okładka polskiego wydania powieści "Obcy w obcym kraju" z 2006 roku.
REKLAMA

Teraz "Obcy w obcym kraju" ma trafić na ekrany telewizorów, w formie serialu, który wyprodukuje Syfy. Będzie to kolejna próba zmierzenia się tej stacji ze słynnym literackim dziełem sci-fi, między innymi po "Końcu dzieciństwa" z końca ubiegłego roku i realizowanego od kilku miesięcy "Hyperiona", na podstawie prozy Dana Simmonsa.

Syfy to swoiste kuriozum w świecie telewizji. W mojej opinii stacja produkuje jedne z najciekawszych - w teorii - seriali telewizyjnych, bezbłędnie, pod względem koncepcyjnym, wyszukując dla siebie nisze na rynku. Niestety, z uwagi na ich mocno ograniczone budżety, najczęściej są to widowiska rozczarowujące, kończone zanim tak naprawdę mają możliwość rozwinąć skrzydła, przeznaczone raczej dla pasjonatów niż do masowego odbiorcy. Uparcie jednak kibicuję tym dziełom, w nadziei, że któremuś z nich uda się potworzyć sukces "Battlestar Galactica", bo czego jak czego, ale dobrych seriali science-fiction i fantasy wciąż brakuje.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA