REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Komiksy

Nowy komiks twórcy The Walking Dead. Robert Kirkman zapowiada Oblivion Song

Robert Kirkman nadal tworzy komiksy z serii The Walking Dead, ale w międzyczasie udziela się również w innych projektach. Najnowszym z nich jest Oblivion Song, czyli zupełnie nowa opowieść z gatunku science-fiction.

05.10.2017
17:00
oblivion song komiks robert kirkman
REKLAMA
REKLAMA

Twórca serii The Walking Dead stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców komiksów. Sukces zawdzięcza nie tylko zeszytom wydawanym nakładem Image Comics i imprintu Skybound, ale również serialowi AMC, który jest adaptacją jego największego dzieła. Scenarzysta nie poświęca jednak swojego czasu wyłącznie na opowiadanie o przygodach Ricka i spółki.

Oblivion Song to zupełnie nowa seria, której autorem jest Robert Kirkman.

Przy tym projekcie realizowanym dla Image Comics ojciec The Walking Dead będzie współpracował z artystą Lorenzo De Felici. Premiera nowej serii została zaplanowana na 7 marca przyszłego roku. Współtwórcy Oblivion Song pracują nad komiksem od roku i mają już ponoć przygotowane kilka zeszytów.

Do sieci trafiła już okładka. Pojawiła się też oficjalna zapowiedź, która zdradza zalążek fabuły. W świecie Oblivion Song, na dekadę przed rozpoczęciem się historii z pierwszego zeszytu, 300 tys. mieszkańców Filadelfii zniknęło w niewyjaśnionych okolicznościach.

oblivion song komiks robert kirkman class="wp-image-99560"

Głównym bohaterem Oblivion Song jest agent Nathan Cole, którego misją jest ratowanie ludzi uwięzionych w tajemniczym wymiarze, chociaż rząd Stanów Zjednoczonych postawił już na nich krzyżyk. Mężczyzna wybiera się na wyprawy do wspomnianego wymiaru, by ich ratować. Kieruje nim też inny, osobisty cel.

Od ostatniego komiksu nieopowiadającego o żywych trupach autorstwa Roberta Kirkmana minęły trzy lata.

The Walking Dead to najbardziej znana seria autorstwa Kirkmana, ale w jego dorobku znalazło się wiele innych dzieł realizowanych dla różnych wydawnictw z różnych gatunków, w tym m. in. wydawane od 2003 roku Invincible o superbohaterze oraz Thief of Thieves o złodzieju, który postanowił okradać kolegów po fachu.

Ostatnią serią autora jest komiks Outcast, który opowiada o walce z demonami opętującymi mieszkańców sennego miasteczka Rome. Ta seria również doczekała się serialowej adaptacji, która jednak nigdy nie zdobyła takiej popularności, jak Żywe trupy. Cinemax zamówił ją przed wydaniem pierwszego zeszytu.

REKLAMA

Jak na razie nic nie wiadomo na temat adaptacji Oblivion Song, ale pewnie istnieje szansa, że takowej się doczekamy. Pomimo słabych wyników Outcast, sukces The Walking Dead zachęcił twórców filmowych do nakręcenia Invincible jako filmu i Thief of Thieves w formie serialu. Trudno, by nowy komiks został pominięty.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA