REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Do kin nie pójdziemy nawet w walentynki. Rząd jedne obostrzenia luzuje, a drugie utrzymuje

Pandemia nie odpuszcza. Rząd co prawda luzuje niektóre obostrzenia, ale większość zasad pozostaje bez zmian. W najbliższym czasie nie wybierzemy się więc do kina, czy teatru.

28.01.2021
13:24
kino obostrzenia zamkniecie koronawirus
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Rząd ogłosił właśnie nowe obostrzenia. Rzeczywiście zrobi się luźniej w porównaniu do dotychczasowego lockdownu. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Adam Niedzielski podał jakie zasady będą nas obowiązywać od 1 lutego 2021 roku. W galeriach handlowych zrobimy już nie tylko zakupy spożywcze, ale będziemy mogli korzystać też z oferty innych sklepów (od 1 lutego br. nie będą już obowiązywały tzw. godziny dla seniorów). Tak samo będziemy mogli w końcu się wybrać do muzeum lub galerii sztuki z zachowaniem reżimu sanitarnego.

To są najważniejsze zmiany, jakie w dotychczasowych zasadach już od przyszłego tygodnia ogłasza rząd. Jeśli więc liczycie, że od lutego będziecie mogli pójść do pubu czy restauracji, to niestety gastronomia wciąż pozostaje zamknięta i może jedynie świadczyć usługi z dowozem lub na wynos. Tak samo nie szykujcie się na wyjście do kina lub teatru. W tym temacie nic się nie zmienia.

Kina pozostaną zamknięte przynajmniej do 14 lutego 2021 roku

Minister Niedzielski nie powiedział nic na temat otwarcia innych niż wspomniane instytucji kultury. Kina i teatry pozostają zamknięte. Pierwotnie miały zostać otwarte 27 grudnia 2020 roku. Jednakże od następnego dnia weszły w życie nowe zasady i nastał całkowity lockdown. I chociaż można było łudzić się, że wraz z jego końcem będziemy mogli wybrać się na film czy spektakl, tak się nie stanie przynajmniej do 14 lutego.

REKLAMA

Nowe obostrzenia mają obowiązywać przez kolejne dwa tygodnie. Do tego czasu rząd podejmie decyzję o ich ewentualnym przedłużeniu lub zniesieniu.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA