REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Dzieje się

Rząd luzuje obostrzenia, ale kina wciąż pozostają zamknięte

Wraz z zapowiedzią dzisiejszej konferencji prasowej ministra zdrowia wszyscy liczyliśmy, że usłyszymy o planach poluzowania obostrzeń od przyszłego tygodnia. Po części tak się właśnie stało.

21.04.2021
16:28
konferencja koronawirus covid obostrzenia kina
REKLAMA

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, jakie zasady będą nas obowiązywać w najbliższym czasie. Dotychczasowych restrykcji musimy w całym kraju przestrzegać do 26 kwietnia 2021 roku. Tego dnia nastąpi drobne poluzowanie obostrzeń. Przynajmniej w 11 województwach.

REKLAMA

Obostrzenia zostają utrzymane w pięciu województwach

W województwach, gdzie sytuacja związana z koronawirusem jest najgorsza, dotychczasowe obostrzenia zostają utrzymane. Poluzowaniami nie będą mogli cieszyć się mieszkańcy:

  • śląskiego
  • dolnośląskiego
  • łódzkiego
  • wielkopolskiego
  • opolskiego

W 11 województwach wraca nauka hybrydowa

W pozostałych województwach przywrócona zostanie edukacja hybrydowa w klasach I-III. Oznacza to, że uczniowie nauczania początkowego będą mogli częściowo wrócić do szkół. Prócz tego od 26 kwietnia ponownie będą mogły się otworzyć salony fryzjerskie, kosmetyczne i urody. To na tę chwilę wszystko.

Rząd przez kolejny tydzień zamierza przyglądać się sytuacji związanej z dynamiką obłożenia szpitali i zgonów z powodu koronawirusa. Na tej podstawie podejmowane będą kolejne decyzje.

Co z kinami?

REKLAMA

Zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia w przyszłym tygodniu rząd ma też przedstawić bardziej szczegółowy plan na maj m.in. dotyczący branży gastronomicznej i hotelarskiej. Być może więc już w przyszłym miesiącu będziemy mogli wyjść do pubu czy restauracji, szczególnie tych z ogródkami.

Podobnie rzecz ma się z instytucjami kultury. Jak zaznaczył pytany przez dziennikarza Adam Niedzielski istnieje szansa, że po weekendzie majowym zostaną one otwarte. Tym samym istnieje prawdopodobieństwo, że po majówce po wielomiesięcznej przerwie będziemy mogli wybrać się do kina.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA